Поредният технически междинен доклад на ЕК за състоянието на правосъдието и вътрешния ред у нас отново е негативен. И отново ни критикуват заради познати неща, а именно - липсата на напредък в борбата с корупцията, начина на функциониране на ВСС, скандалните назначения в съдебната система и слабата работа на полицията по отношение на събиране на доказателства.
Този факт би трябвало да кара отговорните институции у нас да се срамуват, защото е нормално да изпитват точно такива чувства. Когато повтаряш един и същи клас пет години (ние сме членове на ЕС от 2007 г.) и няма никакъв напредък в развитието, това означава две неща. Или че няма желание да се изпълнят условията, или че има някакви по-сериозни проблеми.
Очевидно е, че на властта й е крайно неприятно да я критикуват по този начин. И за да не изпита същите негативни чувства след шест месеца, когато ще е готов политическият доклад на ЕК, трябва да си направи реформите. Да направи работата на ВСС прозрачна, да регулира отношенията между МВР и съда, да накара системата да заработи, за да не се стига до момента, в който отново България ще бъде оставена на позорната скамейка на слабите.
За такива действия единственото, от което има нужда, е силна политическа воля, придружена със съответните бързи и решителни действия.
Най-четени статии:
-
Времето за налагане на санкции срещу Русия отдавна е настъпило,…
-
Украинският президент Володимир Зеленски подчерта важността на дроновете за защитата на страната…
-
Интервюто на проф. Нако Стефанов с д-р Ципис е разговор…
-
В Киев е сформиран щаб на обединените сили на различни…
-
Германският министър на външните работи Йохан Вадефул заяви, че Русия…
-
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че планира да присъства…
-
Руската армия сериозно се е заела с подготовката за генералната…
-
Този Човек е богат, известен, успешен и спокойно може да…
-
Конфискацията на замразените руски активи може да струва на Запада…
-
Полша се оказа в състояние на голяма политическа несигурност, тъй…
от нета
-
Фолк певицата Диона публикува цяло видео, насочено срещу журналистката Кристина…
-
Интериорът на този автомобил е с паркетна мозайка, чието създаване…
-
Според новите законови изисквания, всеки човек, който притежава електрическа тротинетка,…
-
В съвременното общество е прието да се смята, че активният…
-
Остава малко повече от месец до крайния срок, в който…
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Украинският порноактьор Руслан Т., който бе задържан в Санкт Петербург,…
-
Савина, Ани и Силвия – най-красивата комбинация в българската поп…
-
Руският свещеник Игор Силченков коментира в своя YouTube канал мненията…
-
Симпатията на Галена към красивите младежи си пролича още на…