Барса не сбърка срещу Тенерифе, Меси с нови два гола

Барселона направи важна стъпка към втората си поредна титла в Примера дивисион, с победа над Тенерифе с 4:1 в 36-и кръг. Лионел Меси пък изнесе поредния си спектакъл и отбеляза два гола за успеха на каталунците.
Аржентинецът откри резултата в 17-ата минута, а Роман Мартинес от гостуващия тим възстанови равенството 6 минути преди почивката. Боян Къркич отново даде преднина на Барса в 63-ата минута, а Педро Родригес реши спора с попадение в 77-ата. В последните секунди на мача Меси прониза отново вратата на Серхио Арагонес, за да запише своя гол №31 в шампионата. Два кръга преди края Барселона има 93 точки, четири повече от Реал Мадрид, който обаче има мач по-малко и може да съкрати разликата на точка при победа срещу домакините от Майорка днес. До края на първенството Барса ще играе със Севиля навън и с Валядолид на "Ноу Камп". На Реал Мадрид му остават мачове срещу Атлетик Билбао на "Сантяго Бернабеу" и гостуване на Малага. /БГНЕС/