Бойко и компания надделяха над Европарламента в голово шоу

Отборът на българските депутати победи с 4:2 тима на Европарламента в приятелска среща, играна на Английската ливада в Южния парк.
В тима на българските депутати личаха имена като Румен Стоилов, Мартин Димитров, Александър Ненков, Иво Димов и разбира се Бойко Борисов, който играеше като таран във формацията на българския тим. Противникът пък имаше в състава си Вукашин Тодорович, както и журналистите Ники Кънчев и Филип Петрунов. Освен това, за Европарламента играеше Светлин Нейнски, който пострада по време на срещата и завърши мача с превързан нос. Евродепутатът Слави Бинев също бе в състава на противника на българските депутати, като освен него там беше и Ивайло Калфин. Вратар пък беше легендата на ЦСКА Джони Велинов. Срещата започна с натиска на българските депутати, които комбинираха добре и не позволяха на съперника да излезе от своята половина. Логично те първи стигнаха до гол, след като около пет минути от началото на мача. Андонов засече добре ниско центриране от корнер и с красив удар не остави шанс на Велинов. Бойко Борисов също се отчете с два пропуска, преди Димов с плътен шут да направи 2:0. Малко преди края на първата част Европарламента можеше да намали, но на два пъти греди помагаха на нисичкия Стоилов. През втората част самият премиер се разписа за класическото 3:0. Борисов се възползва от грешка на Велинов и прокара топката между краката му. Ники Кънчев върна едно попадение, след като се възползва от корнер пред врата на Стоилов и с нисък удар вкара за 3:1. Българските депутати обаче стигнаха до нов гол и направиха 4:1. Крайното 4:2 оформи Слави Бинев с удар отблизо. Настроението в Южния парк бе страхотно и много хора дойдоха да се насладят на срещата.