Вече всички 1/8-финалисти в Шампионската лига са ясни

Челси се раздели с Шампионската лига с разгромна победа с 6:1 над Нордшеланд в последния си двубоя от група "А" на най-комерсиалния европейски клубен турнир.

Лондончани изиграха страхотен двубой, в който освен седемте гола зрителите видяха и три дузпи.

Гостите можеха да поведат в 31-ата минута, но от отсъдената дузпа Стокхолм не успя да преодолее вратаря Чех. Две по-късно Еден Азар също пропусна дузпа, а в 38-ата Давид Луис най-накрая откри резултата от бялата точка.

В самия край на първото полувреме Фернандо Торес удвои, а още в първите секунди след почивката Джошуа Джон върна гол за Нордшеланд. В 51-ата минута обаче Кейхил направи 3:1, а пет по-късно Торес покачи на 4:1. В 63-ата минута Хуан Мата вкара отблизо за 5:1, а крайното 6:1 оформи Оскар в 71-ата минута.