Лионел Меси се превърна в спасител на Рийкард

„Барселона“ победи с 2:1 „Севиля“ и по този начин показа, че се завръща в борбата за титлата. По-обещаващо за каталунците бе, че срещу един от най-трудните си съперници демонстрираха много силна игра и напомниха за своите силни игри преди година и половина.
Данаил Кисов „Барселона“ победи с 2:1 „Севиля“ и по този начин показа, че се завръща в борбата за титлата. По-обещаващо за каталунците бе, че срещу един от най-трудните си съперници демонстрираха много силна игра и напомниха за своите силни игри преди година и половина. В герой за домакините се превърна аржентинският гений Лионел Меси, който реализира и двете попадения за победата. С двата си гола „гаучото“ се превърна и в спасител на своя треньор Франк Рийкард, който е застрашен от изгонване от „Ноу Камп“. Гостите от „Севиля“ се браниха много организирано до средата на второто полувреме, когато защитният вал се пропука, и допуснаха две попадения в рамките на седем минути. През първите 45 минути двата тима не си отбелязаха голове и се оттеглиха на почивката при резултат 0:0. През втората част играта беше равностойна, но се стигна до 73-ата минута, когато Лионел Меси реализира първото попадение в двубоя. Веднага след това аржентинецът посвети гола си на своя съотборник Роналдиньо, който заради слабата си форма бе оставен от Франк Рийкард извън групата. Само след седем минути аржентинецът матира вратаря на гостите за втори път. Това стана след изпълнение на дузпа. Гостите достигнаха само до почетно попадение във вратата на „Барселона“. В последната минута на срещата дежурният голмайстор на „Севиля“ Фредерик Кануте намали резултата и фиксира крайното 2:1 за „Барселона“. Така опасността за уволнение на холандския наставник Франк Рийкард временно понамаля. Междувременно английският архитект Норман Фостър, който ще реконструира стадиона „Ноу Камп“, показа проекта си. При представянето на макета присъстваха всички акционери на „Барселона“ начело с президента Жуан Лапорта и вицепрезидента Феран Сориано. Отличителната особеност на стадиона ще бъде неговата форма във вид на котел по подобие на клубната емблема. В дизайна ще бъдат използвани и някои елементи от каталунската култура. След реконструкцията местата на стадиона ще се увеличат от 98 до 104 хиляди, което ще е нов рекорд за Испания. В друг мач от шампионата „Рекреативо“ (Уелва) записа първа победа от началото на сезона, след като надделя с 2:1 над „Еспаньол“. Гостите поведоха още в петата минута чрез Алберт Риера, но домакините обърнаха развоя след две попадения на Гереро в 55-ата и 50-ата минута. Примера дивизион „Алмерия“ - „Майорка“:, „Хетафе“ - „Депортиво“ :, „Леванте“ - „Атлетик“:, „Бетис“ - „Валенсия“ :, „Виляреал“ - „Мурсия“:, „Сарагоса“ - „Осасуна“ :, а двубоите „Атлетико“ - „Сантандер“ и „Валядолид“ - „Реал“ се играха късно снощи.