Българин герой в Лига Европа

Шериф (Тираспол) измъкна важно реми (1:1) на терена на сръбския Войводина в първи мач от плейофите на Лига Европа.
В герой за гостите се превърна Исмаил Иса.

Българският нападател започна като титуляр и в 36-ата минута успя да открие резултата. Юношата на “Левски” излезе в изгодна позиция и простреля вратаря Делач за 0:1. Домакините трудно излязоха от шока, обаче сериозно рамо им удари и австрийският съдия, който изгони бразилеца Енрике още в 41-ата минута и остави тима на Шериф да се мъчи с 10 души до края на мача.

В 54-ата минута Шкулетич успя да изравни, но гостите удържаха на зверския натиск и измъкнаха отличен резултат преди реванша в Молдова. Иса остана на терена до 76-ата минута, когато бе сменен от бразилеца Уилям. Българинът получи жълт картон, тъй като се забави при смяната си.