Алкоркон изхвърли Реал от Купата на Краля

Третодивизионният испански тим Алкоркон загуби от Реал Мадрид с 1:0 на "Сантяго Бернабеу", но изхвърли от надпреварата за Купата на Краля деветкратния европейски шампион.
Скромният клуб с бюджет малко повече от милион евро, близо 400 пъти по-малко от Реал, продължава в турнира след сензационния си успех с 4:0 в първата среща. "Мисля, че заслужихме това. Играчите положиха неимоверни усилия и искам да им благодаря публично за това", коментира треньорът на Алкоркон Хуан Антонио Анкела. Играчите на гостите играха дисциплинирано, организирано и си заслужиха аплодисментите на публиката, която също така освирка своите футболисти и поиска оставката на треньора Пелегрини през второто полувреме на мача. Единственото попадение в двубоя отбеляза Джузепе Роси в 74-ата минута. Генералният директор на Реал Хорхе Валдано каза след срещата, че ръководството продължава да вярва на треньора Мануел Пелегрини и стои твърдо зад него.