Тезджан Наимова е на полуфинал на 200 метра

Българската спринтьорка Тезджан Наимова продължи успешното си представяне и се класира за полуфиналите на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Осака, след като завърши трета в четвъртфиналната си серия с резултат 22,87 секунди. Преди нея се наредиха Вероника Кемпбъл от Ямайка с 22,55 секунди, втора остана Тори Едуардс (САЩ) с време 22,62 секунди, трета бе Тезджан, а последната, която се класира на полуфиналите, е Шери Флетчър с 23,02 секунди. Полуфиналите в дисциплината са утре от 16,00 часа.
Българската спринтьорка Тезджан Наимова продължи успешното си представяне и се класира за полуфиналите на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Осака, след като завърши трета в четвъртфиналната си серия с резултат 22,87 секунди. Преди нея се наредиха Вероника Кемпбъл от Ямайка с 22,55 секунди, втора остана Тори Едуардс (САЩ) с време 22,62 секунди, трета бе Тезджан, а последната, която се класира на полуфиналите, е Шери Флетчър с 23,02 секунди. Полуфиналите в дисциплината са утре от 16,00 часа. От своя страна Даниела Йорданова също си осигури място на полуфиналите на 1500 метра. Българката завърши 4-та в своята предварителна серия с време 4:10,61 минути. До последната обиколка тя се движеше 8-а, но в метрите преди финала предприе атака и попадна сред шестте бегачки, които продължават напред. Победителка в серията стана рускинята Юлия Фоменко с 4:09,58 мин , следвана от Ирина Лишчинска (Украйна) - 4:10,03 минути, и Виола Кибивот (Кения) - 4:10,53 минути. Цветелина Кирилова не успя да се класира за финала на 400 метра с препятствия за жени, след като финишира седма в третата полуфинална серия. Възпитаничката на треньора Константин Миланов обаче записа личен резултат от 56,03 секунди. Тук над всички бе Анна Йесиен (Полша) с национален рекорд от 53,86 секунди, следвана от Никиша Уилсън (Ямайка)) - 53,97 секунди, и Тифани Рос-Уилямс (САЩ) - 54,15 секунди. Тези три състезателки продължават напред. От втора полуфинална серия за финала се класираха първите две - световната шампионка и рекордьорка Юлия Печонкина (Русия) - 53,82 секунди, и Сяосяо Хуан (Китай) - 54,00 секунди. От първа полуфинална серия място сред осемте най-добри намериха Яна Ролинсън (Австралия) - 53,57 секунди, Таша Денвърс-Смит (Великобритания) - 54,08 секунди, и Евгения Исакова (Русия) - 54,11 секунди.