Полска тинейджърка детронира Мария Шарапова

Шампионката от миналата година и тенисистка номер 2 в света Мария Шарапова сензационно отпадна от Откритото първенство на САЩ. В мач от третия кръг руският секс символ загуби с 4:6, 6:1, 2:6 от полякинята Агниешка Радванска.
Данаил Кисов Шампионката от миналата година и тенисистка номер 2 в света Мария Шарапова сензационно отпадна от Откритото първенство на САЩ. В мач от третия кръг руският секс символ загуби с 4:6, 6:1, 2:6 от полякинята Агниешка Радванска. Шарапова започна добре срещата, но съперничката й не се притесни от името и класата на Мария и обърна развоя, като спечели първия сет. Втората част мина под контрола на рускинята, която поведе и с 2:0 в третата. Това обаче бе последвано от шокиращите шест поредни гейма в актива на Радванска. Така 18-годишната полякиня стигна до най-забележителната победа в кариерата си, като за първи път ще играе на осминафиналите в Ню Йорк. Номер 1 в схемата Жюстин Енен вече е в четвъртия кръг в Ню Йорк. Белгийката отвя Елена Макарова с 6:0, 6:2 за по-малко от час. Енен е загубила до момента 9 гейма в турнира. Най-много - 4 й взе Цветана Пиронкова във втория кръг. Шампионката на US Open за 1997 г. Мартина Хингис стана поредната жертва от поставените в схемата. Тя загуби с 1:2 гейма (6:3, 1:6, 0:6) от представителката на Беларус Виктория Азаренко и трябваше рано-рано да напусне турнира. Световният номер едно в мъжкия тенис Роджър Федерер трябваше доста да се потруди, за да намери място в четвъртия кръг на надпреварата. Швейцарецът загуби първия си сет в надпреварата, но все пак успя да надделее с 3:1 сета (6:7, 6:2, 6:4, 6:2) над участващия с уайлдкард гигант Джон Иснър и да продължи напред към защитата на трофеите си от последните три години. Повече подробности - в брой 1 на вестник "Класа".