Оливер Кан счупи рекорд в Бундеслигата

Вратарят на германския колос „Байерн“ (Мюнхен) Оливър Кан постигна рекорд сред колегите си в германското първенство. Ветеранът изигра 535-ия си шампионатен мач в дербито от четвъртия кръг на Бундеслигата срещу „Хамбургер“, завършило 1:1.
Вратарят на германския колос „Байерн“ (Мюнхен) Оливър Кан постигна рекорд сред колегите си в германското първенство. Ветеранът изигра 535-ия си шампионатен мач в дербито от четвъртия кръг на Бундеслигата срещу „Хамбургер“, завършило 1:1. Така 38-годишният страж подобри постижението на бившия вратар на „Борусия“ (Дортмунд) и „Щутгарт“ Айке Имел, който имаше 534 срещи в германския елит за периода 1978-1995 г.. В списъка на рекордьорите на всички постове в Бундеслигата обаче Кан все още е едва пети. Начело е Карл Хайнц Корбел с 602 мача. Кан е истинска легенда, след като е в „Байерн“ от 1994 година, а преди това игра и няколко сезона в силния период на „Карлсруе“. Бившият национал, който ще прекрати кариерата си в края на сезона, държи още няколко рекорда, като е спечелил най-много титли сред вратарите – 7, а освен това не е допуснал гол в най-много срещи – 188. Постижението за поредни срещи без попадение във вратата му също е негово, след като Кан запази вратата си суха в 19 поредни двубоя. В неделя Кан допусна и първи гол във вратата си от началото на новия сезон. То бе дело на Мохамед Зидан, който оформи крайното 1:1.