Румънците взеха скалпа и на Беларус

Румънският национален отбор по футбол продължава да е без загуба в евроквалификационна група „G“, където е и България. Северните ни съседи победиха като гост Беларус с 3:1 и вече имат сбор от 20 точки в актива си. В следващия кръг румънците почиват. На 12 септември Беларус гостува на Словения.
Румънският национален отбор по футбол продължава да е без загуба в евроквалификационна група „G“, където е и България. Северните ни съседи победиха като гост Беларус с 3:1 и вече имат сбор от 20 точки в актива си. В следващия кръг румънците почиват. На 12 септември Беларус гостува на Словения. В Минск съставът на Виктор Пицурка нямаше никакъв проблем срещу Беларус и още през първото полувреме успя да наложи своето темпо и стил на игра. На стадион „Динамо” резултатът бе открит от гостите в 16-ата минута, когато голмайсторът на тима Адриан Муту елегантно стреля в левия ъгъл на беларуската врата. Четири минути по-късно домакините стигнаха до изравнително попадение, дело на Максим Ромашченко след асистенция на Александър Хлеб. Три минути преди почивката Николае Дика отново изведе Румъния напред в резултата, след като засече с глава центриране на Петре Марин. Крайният изход от мача бе решен в 77-ата минута, когато Муту бе съборен от вратаря на Беларус в наказателното поле и реферът Петер Фройфелд отсъди дузпа. Нападателят на „Фиорентина“ сам изпълни от бялата точка и наниза топката в мрежата за 3:1. Беларус: Хамутовски, Тигорев, Радков, Пласкони, Калачев (Сквернюк), Стасевич, Ромашченко, Хлеб, Коритко, Корниленко, Родионов (Василюк). Румъния: Лобонт, Рат, Киву, Гоян, Марин, Кодреа (Трика), Овидиу Петре, Николица, Дика ( Мунтяну), Муту, Раду (Флорентин Петре).