Разбихме „адзурите“ с 3:0 гейма в Москва

Само за 70 минути българският национален тим спечели безпроблемно последния си мач от Група D на Европейското първенство по волейбол, което се провежда в Русия.
Само за 70 минути българският национален тим спечели безпроблемно последния си мач от Група D на Европейското първенство по волейбол, което се провежда в Русия. Възпитаниците на Mартин Стоев показаха отлична игра и стигнаха до чиста победа с 3:0 гейма (25:20; 25:18; 25:21 ) над тима на Италия. Така България продължава във следващата фаза на надпреварата като втори в групата и вероятно ще срещнем домакина Русия. Вчера отборът претърпя поражение с 0:3 гейма от Финландия. В първия мач от първенството България се наложи трудно с 3:2 гейма над Хърватия. Мачът започна с успешни сервиси на Андрей Жеков и Матей Казийски, но и добра блокада на Италия. При 8:6, в полза на "адзурите", дойде първото техническо прекъсване. След паузата зад топката застана капитанът Пламен Константинов, който доведе резултата до 11:9 за "трикольорите" и Джан Паоло Монтали поиска прекъсване, но нашите продължиха с отличната игра на мрежата и на сервис и съвсем заслужено спечелиха първия гейм с 25:20. Втората част започна отново в полза на италианците, които набързо поведоха с 3:0. При първото техническо прекъсване отново губехме с 6:8. След подновяването на играта момчетата на Мартин Стоев заиграха по-уверено, изравниха, а резултатът се движеше точка за точка. Зад топката застана Матей Казийски, който с два аса принуди Монтали да поиска прекъсване при 14:12 за България. До края на гейма третите в света не оставиха никакви шансове на противника и безапелационно взеха и втория гейм – 25:18. Началото на третата част започна равностойно, като резултатът отново се движеше точка за точка. "Лъвовете" обаче вдигнаха оборотите и при първото техническо прекъсване разликата бе значителна - 10:5 за България. След подновяването италианските волейболисти направиха три поредни точки, което принуди Мартин Стоев да поиска прекъсване. Втората техническа пауза дойде при 16:15 за европейския шампион, който с по-добра игра заслужено стигна до минимален обрат. Това обаче не стресна бронзовите медалисти от световното в Япония. До края на мача нашият отбор заигра с категорично превъзходство и заслужено затвори гейма - 25:21.