Нов провал на „Литекс“ в шампионата, Караджинов вкарва четири за „Локо“ (Сф)

Шампионските амбиции на „Литекс“ претърпяха ново фиаско. „Оранжевите“ завършиха 0:0 срещу скромния тим на „Спартак“. Домакините от Варна дори могат да съжаляват за пропиляната от Боян Илиев дузпа в 78-ата минута. В заключителните минути футболистите на треньора Ферарио Спасов натиснаха своя съперник, но усилията им не доведоха до нищо.
Данаил Кисов Шампионските амбиции на „Литекс“ претърпяха ново фиаско. „Оранжевите“ завършиха 0:0 срещу скромния тим на „Спартак“. Домакините от Варна дори могат да съжаляват за пропиляната от Боян Илиев дузпа в 78-ата минута. В заключителните минути футболистите на треньора Ферарио Спасов натиснаха своя съперник, но усилията им не доведоха до нищо. Междувременно се разбра, че германският спортен телевизионен канал DSF ще излъчи пряко първата среща от първия кръг на турнира за купата на УЕФА между „Литекс“ и „Хамбургер“. Двубоят е на 18 септември (вторник) от 19,00 часа българско време. За България срещата ще предава bTV. От градския стадион в Ловеч ще бъде излъчено и студиото преди двубоя от група „С“ на Шампионската лига между „Реал“ (Мадрид) и „Вердер“, която започва от 21,45 часа същия ден. Реваншът между „Хамбургер“ и „Литекс“ в Германия на 4 октомври от 19,15 часа българско време пък ще предава пряко втори канал на германската телевизия ZDF. От тв правата за двата двубоя в касата на „Литекс“ ще влязат над 1 милион евро. Локомотив“ (Сф) победи с лекота „Черноморец“ с 4:0 след четири гола на Калоян Караджинов. Първото попадение голмайсторът отбеляза с глава след центриране на Марчо Дафчев. Втория гол, след като засече топката, отклонена от Джилас, а третия - след скоростна атака на „железничарите“. В 81-вата минута Караджинов направо довърши „акулите“, вкарвайки за 4:0 при добавка на диагонален шут на Саша Антунович. След мача се разбра, че помощник-треньорът на „Локомотив“ Антон Велков ще отиде, за да наблюдава мача на „Рен“ от френското първенство срещу „Лориен“. Поне по 1000 лева премии ще грабнат футболистите на „Пирин“, ако успеят да победят вицешампиона на България ЦСКА в дербито от петия кръг на първенството. Ръководството на лидера в класирането е завишило няколко пъти обичайната премия за победа у дома предвид класата на гостуващия тим.“Надявам се приказката на „Пирин“ да продължи и след мача с ЦСКА“, заяви собственикът на благоевградския тим Николай Галчев. Междувременно се разбра, че повече от 300 полицаи ще се грижат за реда и сигурността на стадион „Христо Ботев“. Срещата от петия кръг на „А“ група между съставите на „Берое“ и „Марек“ ще се играе въпреки заканите на Николай Банев, че заралии ще бойкотират мача. Много интересна ще бъде и срещата на „доскорошните приятели“ „Беласица и „Левски“ на стадион „Цар Самуил“ в Петрич. През седмицата петричани скочиха на БФС и „сините“ заради промяната на датата на мача между двата отбора. Вчера КОС взе решение единствено въз основа искането на шампионите двубоят да се играе ден по-късно (в неделя) заради националите на „Левски“, които играят във различните формации на България, Нигерия, Мароко и Македония. „Никой няма право, без да има нашето съгласие, да премества срещата с Левски“, възмущаваха се феновете на “Беласица“. Те препоръчаха на БФС да види програмата в Англия, където „Манчестър Юнайтед“ и „Челси“ играят мачовете си в събота, а национали има и в техните състави.