Израелските медии съобщават, че ракети са паднали в няколко части на Израел, след като вечерта в неделя Иран е започнал нова вълна от ответни удари.
Израелското армейско радио съобщи, че ракета е паднала в Хайфа и е била ударена сграда в източната част на Тел Авив.Ракета също е паднала директно върху сграда в северен Израел, съобщава Yedioth Ahronoth.
Според данните, четирима души са били ранени в района на Лахиш, а две сгради са повредени в Хайфа.
Говорителка на MDA казва, че в Хайфа 10 души са били лекувани за „леки наранявания“ и са откарани в болници в Бней Цион, Кармел и Рамбам.
В Южен Израел един ранен е евакуиран, докато на други места MDA казва, че осем души са ранени, включително един в „средно тежко състояние“.
Съобщава се и за актуална информация от израелската спешна помощ Magen David Adom (MDA), след като последният ракетен обстрел удари части от страната, включително Тел Авив, Йерусалим и Хайфа.