Рая Атанасова
Боровец, Пампорово, Витоша и Чепеларе откриха в събота ски туристическия сезон. Основните инвестиции тази година в Боровец и Пампорово са били в осигуряване на изкуственото заснежаване на пистите.
Сезонът в Пампорово беше открит със скиори, които се спускаха с гайди по пистите. Инвестициите ни за този зимен сезон са за около 13 млн. лв., най-голямата е в 119 нови снежни оръдия, съобщи мажоритарният собственик на "Пампорово" АД Цветелина Бориславова. За първи път в Пампорово има цялостно осветяване на пистата "Снежанка 3", по нея ще може да се кара и нощем. „Пампорово“ АД ще въведе и ценови лимити в заведенията си, за да не се предлагат необосновано високи цени. Пампорово предлага много усилено all inclusive пакети. След Нова година офертата включва бонус дневна карта и безплатна лифт карта за нощно каране за 98 лева на човек в двойна стая. От 19 до 23 декември ски картата ще струва 25 лева вместо 50 лева, сезонната за възрастни е 950 лева.
В Боровец са били купени нови оръдия за изкуствен сняг за ски зони „Ситняково“ и „Ястребец“, което позволява заснежаване и обработване на над 200 дка писти, съобщиха от концесионера на пистите и съоръженията „Бороспорт“. Освен това са открити 150 нови паркоместа. През уикенда цените на лифт картите бяха наполовина. Цените са същите от миналия сезон - 55 лева е дневна карта, а сезонната е 900 лева плюс нощно каране. В момента от 24 писти в курорта 8 са отворени. Пакетните цени на нощувките със закуска се движат от 64 до 96 лева в зависимост от сезона.
С грандиозно шоу с факли се откри и ски сезонът на Витоша. Дневната ски карта там остава непроменена и е 35 лева, сезонната е 590 лева с бонус нощно каране. Цяла зима ще работи писта "Витошко лале" за нощно каране. При ползване на ски оборудване и учител клиентите ще имат 20% отстъпка. По данни на концесионера „Витоша ски“ вчера бяха отворени само писта „Лалето 1“, кабинковият и Драгалевският лифт.
Цената на ски картата за възрастни в Чепеларе е 38 лева. При ползване на ски оборудване намалението е 10%. Аll inclusive пакет след Нова година е 91 лева.
Заместник-министърът на икономиката Иво Маринов съобщи при старта на сезона в Пампорово, че за всички курорти се очаква 3% среден ръст на туристите.
Най-четени статии:
-
Руското Министерство на отбраната издаде спешно съобщение в 20:58. Нещо…
-
Държавният департамент на САЩ заяви, че срещата между Путин и…
-
Гръмко интервю с германски опозиционер по федералния телевизионен канал ZDF…
-
Съединените щати обявиха кой таен гост може да пристигне за…
-
Сигурността на руския президент Владимир Путин в Аляска ще се…
-
В украинския парламент е внесен законопроект, предлагащ наказание лишаване от…
-
Русия е силна държава, която знае как да печели войни,…
-
Малко предсказатели могат да се похвалят с точността си в…
-
Преди бойното задание украински военнослужещи оставят оръжия на НАТО и…
-
Сателитни снимки потвърждават, че Пхенян ускорява модернизацията на космодрума Сохе,…
от нета
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Денят ви зарежда…
-
Аналният секс все по-често се обсъжда открито, но за много…
-
Филип Киркоров тайно от феновете посети София и се срещна…
-
Universal и DreamWorks Animation отлагат премиерата на петия филм от…
-
Вълна от любопитство заля социалните мрежи, след като чаровната актриса…
-
Ноa Сентинео ще изиграе младия Джон Рамбо в новия предистория…
-
Котките развиват деменция и подобно на хората страдат от болестта…
-
Тази седмица започна новата гореща вълна за това лято и…
-
Знаете ли, че дните от седмицата са кръстени на планети…
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Денят ви…