Народните представители може и да решат да отпуснат още 100 млн. лева за довършването на магистрала „Люлин“, която трябваше да е готова миналата година. При всички случаи обаче както оскъпяването, така и всички съпътстващи дейности ще се проверяват от прокурор. Така каза премиерът Бойко Борисов в Перник.
Интересно е все пак, след като се наложи строежът на обекта да бъде препроектиран (за сметка на бюджета), взе човешки жертви, на път е да се оскъпи незнайно още колко, а в същото време магистрала не се забелязва, какво още трябва да се случи, за да се задейства прокуратурата?
Фактът, че сега турският изпълнител „Мапа Дженгиз“ иска още 100 млн. лева, за да довърши трасето, наистина звучи нагло. При това досега никой не разбра ще има ли и неустойки, които „Мапа Дженгиз“ ще трябва да плати, защото обектът закъснява с повече от година? В последния случай турската компания може да си прихване парите от неустойката и най-после да завърши пътя за Перник.
Ние от своя страна може би ще разберем какви са резултатите от проведените от прокуратурата проверки на нуждата от препроектиране на факта, че заради липса на безопасни условия там загинаха работници. А дори някой ще понесе и отговорност. Може би.
Най-четени статии:
-
Израел върна в петък телата на 30 палестинци и ги…
-
Украйна преживя една от най-големите атаки срещу електропреносната си мрежа,…
-
Руските атаки срещу украинската инфраструктура навлизат в нова, решителна фаза,…
-
Наскоро руски войски предприеха атаки срещу военни обекти в Запорожие…
-
В Якутия се разгоря скандал около ветерана от т.нар. "СВО"…
-
Засега няма сериозни разрушения, но украинската страна, очевидно, подготвя по-мащабни…
-
Унгарският премиер Виктор Орбан заяви, че всеки, който подкрепя Украйна,…
-
Заради пълномащабната агресия на Русия, индустриалната карта на Украйна се…
-
Руските нашественици се опитват да струпат и консолидират позициите си…
-
Финландия се готви за най-голямата си серия военни учения за…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Един от най-обичаните актьори в България – Влади Въргала, проговори…
-
Ден след скръбната вест за смъртта на Иван Тенев, който…
-
Сексуална експертка беше депортирана от индонезийския остров Бали за преподаване…
-
43-годишна британка разказа открито за връзката си с 64-годишен мъж,…
-
Краткотрайна бе радостта на риалити героите в "Ергенът: Любов в…
-
Принцеса Беатрис и принцеса Южени са напуснали Обединеното кралство дни…
-
Екип от учени, ръководен от Института за еволюционна антропология „Макс…
-
Американската космическа агенция НАСА реагира официално на изказвания на Ким…
-
В средата на юли бургаският съд пусна Дебора под домашен…
