От Асоциация „Приятели на железопътния транспорт" (АПЖТ) са поискали от новото служебно правителство пълно прилагане на европейските изисквания за правата на пътниците във влаковете, съобщи за classa.bg координаторът на организацията Варужан Апелян. Става дума за европейския регламент 1371, който по различни причини не бе спазван у нас от въвеждането му в сила от ЕС през 2009 г.
„Тази тема засяга всеки един живеещ в България, защото засяга правата му като пътник с железопътен транспорт. Нашата НПО от над 10 години работи за защита на обществения интерес в железопътния транспорт, в частност от 6 години за пълното прилагане на Регламент 1371 и създаване на харта за правата на пътника ползващ услугите на БДЖ ПП на територията на Република България. В началото на мандата на всеки транспортен министър, ние подаваме ръка за съдействие за въвеждането на европейски правила и норми в железопътния транспорт. За съжаление, всички министри до сега намират причини за дерогирането на Регламент 1371 или обръщат гръб на нашата НПО, защото виждат независима и неподкупна организация целяща истински граждански контрол в сектора. На 23 октомври 2014, изтича първата дерогация на регламента от 5 години и се надяваме, че чрез служебното правителство, българските жп потребители да имаме шанса, министерство на транспорта да принуди БДЖ ПП да приложи регламента в пълната му сила.", обясни Апелян.
По думите му вече са осъществени контакти на АПЖТ с новото ръководство на транспортното министерство, като се очаква въпросът да бъде обсъден на среща с него.
Най-четени статии:
-
По повод смрадливите ви джавкания за моите заслужени писания. И…
-
Лош залог в неправилно време. Превод от Tencent, Китай: …
-
Боеприпасите за зенитно-ракетните системи Patriot ще струват скъпо на Владимир…
-
Несъстоялата се среща между президента на САЩ Доналд Тръмп и…
-
Закрита среща, проведена в Белия дом, завърши без решение за…
-
Войни, световен водовъртеж и напрежение в Близкия изток. Продължават изстрелите…
-
В отговор на хроничния недостиг на войници на фронтовата линия,…
-
На 11 юни представители на страни от Югоизточна Европа се…
-
Атаката на Израел срещу Иран, която доведе до преговори със…
-
Журналистът Тъкър Карлсън, милиардерът Илон Мъск и други републиканци настояват…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Тамара Глоба посочи зодията, която ще се радва на огромен…
-
Водещата на bTV Бесте Сабри направи много личен и емоционален…
-
Измамници посегнаха дори на примата на родната популярна музика Лили…
-
В епоха, запленена от неидентифицирани летящи обекти (НЛО) и правителствени…
-
Популярната сръбска певица Мая Николич е била омъжена два пъти,…
-
Системата за бързо предупреждение за храни и фуражи на Европейския…
-
Морски вълк - най-вкусната риба в Черно море. Така започва…
-
След като Ивелина Чоева отпразнува рождения си ден в САЩ,…
-
Колкото и да си добър в една игра, ако не…