Алексей: Бих влязъл в борбата за президент, ако се включи и Борисов

София /КРОСС/  Обичам да се състезавам, но всичко е въпрос на ниво на състезание. В спорта съм бил добър състезател, в национален отбор, шампион. И пак казвам, при определени условия бих се състезавал. Първото условие е да съм част от екип. Така бившият съветник в ДАНС, който е под домашен арест, Алексей Петров отговори на въпроса дали би се включил в президентската надпревара.
Той отвори вчера вратите на дома си на столичната ул. "Арарат" пред репортери от Плевен и отговори на въпросите им. Разговорът е публикуван във в. "Труд".

На въпрос  дали ще участва в изборите с партията на Яне Янев Петров отговори: "В РЗС има много достойни хора, едни от малкото, които имат морално основание да говорят за морала на управляващите. Има доста хора, с които бих участвал в различни екипи по различни цели".

Едно от най-несериозните политически твърдения на десетилетието е, че съм участвал по някакъв начин в инженеринга на партия РЗС. Не съм предоставял на когото и да е информация. На г-н Янев също, каза още бившият сътрудник на ДАНС и допълни:
"Подкрепям инициативата на РЗС за нова конституция. Метафорично мисля за сегашната конституция, че тази дреха е тясна за днешната демократична общност. В една нова конституция ще има възможност да се очертаят параметрите на съдебната власт и по този начин ще се предпазим от злоупотреби".

По повод новия проект на президента Първанов Алексей Петров заяви, че подкрепя всичко, което е свързано с гражданската инициатива. "Не намирам нищо лошо в това. Аз персонално нямам връзка с тази инициатива. Питахте ме дали ще се включа в президентски избори и аз казах - с условия. Например бих се включил, ако примерно, се включи премиерът Борисов. Заслужава си такова състезание", каза той.

На въпроса какво е "Октопода" Петров заяви: "Хора, които наистина са задушавали прехода,
икономиката. Бях си нарисувал "Октопода" в ареста. Ако питате някой от моите съкилийници, той може да ви каже имената от рисунката".

Бившият сътрудник на ДАНС коментира и борбата с престъпността:
"Имам съмнение, че под благовидната обществено-приемлива маска за борба с корупцията и организираната престъпност всъщност се разчистват сметки, осигуряват се терени за политика, икономика, за лична реализация, включително се притеснявам да не се окаже истинско твърдението, че се правят опити под тази маска да се подчини организираната престъпност да работи в нечия полза. Давам пример с контрабандата, която е най-ярка форма на организираната престъпност. Не се обръща внимание на престъпността, която засяга ежедневието на хората".

/ВС/

Източник: Информационна агенция КРОСС

Станете почитател на Класа