Трима депутати от ГЕРБ са внесли предложение Сметната палата да извърши външен одит на държавното предприятие „Радиоактивни отпадъци“, но след това са оттеглили докладната си, научи klassa.bg.
Ваня Донева, Диана Йорданова и Борис Грозданов са поискали още на 27 февруари т.г. финансова проверка с аргумента, че външен контрол на дружеството не е правен от самото му създаване, става ясно от доклад на бюджетната комисия към Народното събрание.
Пред нея Донева изтъкнала, че предприятието управлява активи на стойност 81 млн. лв. и 533 служители. Колегите й в комисията са приели на 29 юни т.г. с 14 гласа „за“ и 3 – „въздържали се“, одит да бъде извършен. На заседанието е присъствал и самият председател на Сметната палата Валери Димитров, който също одобрил идеята на управляващите.
Любопитното е, че предложението не е стигнало до пленарната зала в следващите месеци, за да бъде оттеглено буквално преди броени дни.
Пред klassa.bg Ваня Донева заяви, че тя и колегите й научили, че предприятието само си е извършило проверка, така че нямало нужда от външен одит. Изводите вероятно ще са същите и няма смисъл да се правят два одита, каза още Донева.
По същия начин депутатите отхвърлили Сметната палата да проверява общинското столично предприятие „Екоравновесие“, което обаче бе предложено от опозицията. Там вътрешните органи констатирали нередности, което означавало, че и в „Радиоактивни отпадъци“ можели да се самопроверят качествено.
Ако за едното отхвърляме одит на Сметната палата, а за другото искаме такъв, ще проявим двоен стандарт, обясни още Ваня Донева. Затова и гербаджиите решили да си оттеглят предложението.
Другите двама вносители – Диана Йорданова и Борис Грозданов, в понеделник не бяха открити за коментар, за да обяснят обрата в мнението си.
Най-четени статии:
-
Германия отново се готви за война с Русия, пише L’Antidiplomatico.…
-
«Никога не сме имали намерение да спазваме Минските споразумения, просто…
-
Журналистът Чей Боуз обвини председателя на Европейската комисия Урсула фон…
-
Идея, която не може да бъде пренебрегната Нов проект,…
-
"Нуждаем се от смелост – интелектуална, политическа и лична, за…
-
Палестинската автономна власт приветства решението на Великобритания, Канада и Австралия…
-
Говорителят на Министерството на външните работи на Русия Мария захарова…
-
Активистът Чарли Кърк беше един от най-ярките поддръжници на Русия…
-
Експлозия е станала близо до входа на военновъздушната база Баграм…
-
Президентът на САЩ Доналд Тръмп почете паметта на Чарли Кърк,…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април) ♈Очаква…
-
Бившата плейминетка Светлана Василева направи куп любопитни признания в подкаст,…
-
Анна Шермин от "Ергенът: Любов в рая" отново изненада феновете…
-
Сръбската актрисата Ана Сакич признава, че се е справяла с…
-
След зрелищното завръщане миналата есен, легендарното риалити "Big Brother" отново…
-
Всяка сутрин милиони хора водят една и съща битка –…
-
Основателят на Space Weather News Бен Дейвидсън твърди, че Земята…
-
Григор Димитров и гаджето му Ейса Гонсалес избраха Средиземно море за…
-
Репортажът "Хаген в Рурската област - където нищо не е…
-
Учени направиха ново шокиращо откритие за преждевременната смърт. …