Борисов пред ЕНП бръкна в една от най-големите рани на Европа и обеща: И в евровозната няма да сме ви в тежест

Борисов пред ЕНП бръкна в една от най-големите рани на Европа и обеща: И в евровозната няма да сме ви в тежест
  • Written by:  classa***
  • Date:  
    30.04.2025
  • Share:

Живеем в изключително трудно времена. Много от нашата идеология е поставена под изпитание, защото ние винаги сме били за просперитет, мир, огромни социални проидбивки за хората и, изведнъж – в Украйна война, в Израел и Палестина война, Индия и Пакистан може би воюват.

 

Това заяви в реч пред конгреса на Европейската народна партия (ЕНП) лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

„Затова ние трябва да се покажем като изключително силни и мобилизирани, защото представляваме 450 млн., имаме огромни възможности в иновациите, изкуствения интелект, икономиката, индустрията“, подчерта той.

„Мирът се постига със сила – адекватна или по-голяма. Войната в Украйна ни даде възможност да проверим нашите военни способности и те се оказаха много, много слаби. Затова привествам програмата на ЕК, на много от държавите-членки, за ускорено 5-годишно действие във военно-промишелната сфера“, обясни Борисов.

Той предупреди, че по отношение на енергетиката трябва да се внимава много заради скъпите ресурси и новите мита, които се очаква САЩ да наложат на ЕС.

 

 

„Искам да благодаря на тези, които гласувахте, и България стана равноправен член на шенгенското пространство“ – тези думи на Борисов бяха посрещнати с аплодисменти.

„България, след приемането в Шнен, Манфред, се справя още по-успешно и гарантира нулевата нелегална миграция в Европа. Благодаря на всички колеги, премиери, които са тук, че ни подкрепиха, защото очакваме сега заради конвергентния доклад на 4 юни България да влезе на 1 януари в еврозоната. Сега сме в Европейския банков съюз и в чакалнята.

Неслучайно дадох пример с Шенген, защото няма да ви бъдем в тежест и в еврозоната така, както сега в Шенген“, подчерта бившият премиер.

„Силна партия сме. Не трябва да се сърдим на крайнодесните и популистките партии, а трябва да обърнем внимание какво искат хората в Европа – сигурност, мир, просперитет. В последните 10-ина години ние отстъпихме дори от християнските ценности. Помня, когато в Брюксел коледната елха имаше проблем да бъде палена.

А ние сме християнски партии. Да, имаме мюсюлмани в тях, но темелът е християнството. И аз считам, че в това отношение, нелегалната миграция, това, което се допусна, хаосът, трябва да си стъпим на краката, да си вкараме иновациите в индустрията и икономиката и отново да станем водещи в света“, категоричен беше Борисов.

 

Станете почитател на Класа