Носителят на „Оскар“ Антъни Хопкинс ще се превъплъти в ролята на Алфред Хичкок в биографичната драма, чиито снимки започнаха преди две седмици . Негови партньори са Дани Хюстън, Скарлет Йохансон, Джесика Бийл, Тони Колет и Хелън Мирън. За да засилят интереса към предстоящата лента, от компанията Fox Searchlight разпространиха първата официална снимка от снимачната площадка на продукцията, на която може да бъде видян Антъни Хопкинс изцяло преобразен в образа на известния режисьор.
Съдейки по кадъра, създателите на “Хичкок” се стремят към максимална достоверност и още от сега може да се каже, че това ще бъде роля, с която Хопкинс ще се бори за още една награда “Оскар”. На режисьорския стол на амбициозния проект седна английският документалист Саша Джерваси, за когото това е дебют в игралното кино, а сценарият е вдъхновен от едноименната книга на писателя Стивън Ребело. Сюжетът на “Хичкок” ще разказва за взаимоотношенията между Алфред Хичкок и съпругата му Алма Ревил, докато двамата работят върху изпълнения с множество проблеми филмов проект “Психо”. В образа на Ревил се превъплъщава Хелън Мирън, а младите звезди Скарлет Йохансон и Джесика Бийл ще изпълнят съответно ролите на актрисите Джанет Лий и Вера Майлс, които участват в “Психо” като двете сестри Мериън и Лила Крейн.
Режисьорът Саша Джерваси е въодушевен от продукцията: “Ако преди три години някой ми беше казал, че ще снимам филм за Алфред Хичкок с участието на Антъни Хопкинс, щях да му кажа, че е напълно луд. Дори и в най-смелите си мечти не съм предполагал, че един ден ще бъда част от подобен проект. Напрежението е голямо, но екипът, с който работя, е невероятен и всички ми помагат в това отговорно начинание. Смятам, че сценарият, с който разполагаме, е много добър, а актьорският ни състав може да бъде описан единствено като перфектен.”
“Хичкок” ще отбележи трети случай, в който Антъни Хопкинс изпълнява ролята на известна историческа фигура. Във филмите “Никсън” и “Да устоиш на Пикасо”, актьорът се превъплъти в ролите на 37-ия американски президент Ричард Никсън и испанския художник и скулптор Пабло Пикасо. За изпълнението си на Никсън, Хопкинс получи номинация за “Оскар” в категорията “Най-добър актьор”.
Адаптираният сценарий на “Хичкок” е написан от Джон Маклоглин (“Черен лебед”) и автора на книгата-първоизточник Стивън Ребело, а отделеният бюджет за снимки се равнява на 30 милиона долара. Снимачният период на продукцията ще продължи още два месеца.“Хичкок” ще се завърти по кината в началото на следващата година. Точната премиерна дата все още не е определена.
Най-четени статии:
-
Комисарят по правата на човека в Украйна Дмитро Любинец изрази…
-
Руското министерство на отбраната обяви днес, че руските въоръжени сили…
-
Руският външен министър Сергей Лавров обяви готовността си за среща…
-
Журналистът Томас Фази в социалната мрежа X нарече безумни изявленията…
-
Европейската комисия трябва да намери начин да „обездвижи трайно“ руските…
-
Париж реши да помогне на Украйна по оригинален начин –…
-
Германия би могла да се превърне в централното плацдармово укрепление…
-
На мястото на една от сградите, които бяха разрушени от…
-
„Няма да рискуваме Трета световна война заради Украйна“, така пояснил…
-
Според езиковия омбудсман, училищата в Киев са изправени пред „заплашителна…
от нета
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Денят ви приканва…
-
Десислава Банова-Плевнелиева категорично отхвърли съобщенията за евентуална раздяла с бившия…
-
Принц Хари и Меган Маркъл отново са в центъра на…
-
Британски турист пристигна в една от най-опасните страни в света…
-
Шофьорите избират автомобили въз основа на различни критерии: някои ценят…
-
Жена нае частен детектив, който да следи съпруга й и…
-
Американският производител на електрически автомобили Tesla представи най-достъпните си автомобили - Model…
-
Мария Бакалова и Валери Григоров бяха една от най-сладките двойки…
-
Интимната хигиена е деликатна тема, но според гинеколога д-р Илона…
-
Един от най-напрегнатите моменти в текущия сезон на „Ергенът: Любов…
