Усещането за щастие е обусловено 25% от умението на човека да се справи със стреса. Това съобщи на конференция на Асоциацията на психолозите в Лос Анджелис професорът от Харвардския университет Робърт Епщайн.
В изследването са участвали 3000 респонденти от САЩ и 29 други държави, които били помолени да попълнят онлайн анкета от 28 становища, на които е трябвало да се даде оценка, отбелязва „Тайм“. Имало е и въпрос за това доколко щастливи и успешни се чувстват хората в личния си и професионалния живот. Оказало се, че най-ефективният метод за управление на стреса е планирането. „Трябва да се борим със стреса още преди да ни е връхлетял, да планираме, а не да плуваме по течението. Това означава да си правим планове за деня, годината и живота с цел минимизиране на стреса“, заяви Епщайн.
Професорът предлага и други методи за управление на стреса – практикуването на йога, дихателни техники и медитация. При това Епщайн съветва те да се правят превантивно.“Това е способ за придобиване на „имунитет срещу стреса“, заявява ученият и препоръчва да се научим да дишаме с корема, тъй като по този начин се разпускат мускулите в цялото тяло и снижава нивото на стреса. Също така е полезно да се мисли позитивно или неутрално, а не негативно. „Събитията около нас не се поддават много на контрол, но всъщност ние можем напълно да ги контролираме по начина, по който ги интерпретираме“, заключава Епщайн.
Най-четени статии:
-
Руските войски са постигнали нов тактически напредък в района на…
-
В мазето на Върховния съд на Аржентина бяха открити кашони…
-
Международното военно учение Thunder Fortress 2025 в Литва е насочено…
-
Киевските власти трябва да успеят да отменят официалната си забрана…
-
Те не спаха онази нощ: европейските менте-политици, които вчера, криейки…
-
Руското генерално консулство в Краков ще бъде затворено до месец…
-
Киев реагира на предложението на Москва за преговори в Истанбул…
-
Докато Западът наблюдаваше полигона Капустин Яр поради реалната заплаха от…
-
Все по-често се чуват оценки, че преговорите за Украйна се…
-
„Това би било и голям срам, като се има предвид,…
от нета
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Сутринта Ви настройва…
-
Да бъдеш родител е едно от най-великите приключения в живота.…
-
Френската актриса Брижит Бардо даде интервю за първи път от…
-
"Това, което впечатлява най-много хората е как гледам 4-те деца…
-
Скандалната певица и майка обикаля в Сен Тропе без горнище,…
-
Диляна Попова зарадва последователите си в социалните мрежи с много…
-
Опити за измама от името на bTV Media Group. …
-
Колко животни могат да преброят възрастните хора за 90 секунди?…
-
43-годишният Веселин Василев, познат в бургаския кв. „Кумлука“ с прякора…
-
Жена се разрови в телефона на мъжа си, за да…