Карлос Сайнц спечели отсечката между Ла Серена и Сантяго в единадесетия ден на рали „Дакар“ и по този начин записа първата си етапна победа през тази година. Испанецът увеличи преднината си на върха във временното класиране при автомобилите до 10:06 мин. пред съотборника си във Volkswagen Насър ал-Атиях, който днес бе четвърти зад Марк Милър.
Втори остана французинът Стефан Петерханзел, който спечели рали „Дакар“ шест пъти на мотоциклет и три пъти с автомобил. Той изостана на 28 секунди от победителя, като по този начин запази четвъртата си позиция във временното класиране на 2:14 часа от Сайнц. Марк Милър с третия „Фолксваген“ продължава да бъде трети с повече от 28 минути пасив 4 дни преди края на състезанието. Днес надпреварата ще се проведе в отсечката между Сантяго и Сан Хуан, която е с дължина 220 състезателни километра.
Марк Кома, който също е от Испания, спечели десетия етап при мотоциклетите. Пилотът на КТМ, който спечели миналата година в рали „Дакар“, завърши с време от 3:10.43 часа, изпреварвайки с 2.36 секунди французина Давид Фретиние. Едва на шесто място пък успя да завърши съотборникът на Кома - Сирил Деспре, който обаче продължава да води убедително в генералното класиране. Той има общо време от 39:15.59 часа, с 1:22.49 по-малко от норвежкия си съотборник Пал Андерс. Кома бе наказан в седмата отсечка с добавяне на шест часа към общото му време заради непозволена смяна на гума. Най-трудното моторно състезание в света, което ще се проведе в 14 етапа на общо 9 хиляди километра през Чили и Аржентина, ще завърши на 17 януари в Буенос Айрес.
Най-четени статии:
-
Екстремистът и терорист Линдзи Греъм заплашва със санкции Будапеща и…
-
Условията за подкрепа на украински граждани в западните страни стават…
-
Вносът на руски газ и петрол стана предмет на спор…
-
Руският президент Владимир Путин посети военния полигон Мулино в Нижегородска…
-
Втората част от интервюто на проф. Нако Стефанов с д-р…
-
През последните седмици самолети на НАТО два пъти излитаха, за…
-
Португалия признава Държавата Палестина, обяви португалският министър на външните работи…
-
Западните медии нетърпеливо цитират вчерашното изявление на Зеленски, в което…
-
Съединените щати възнамеряват да намалят помощта си за Латвия, Литва…
-
Макрон заяви, че конфискуването на руски активи няма да е…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април) ♈Очаква…
-
Бившата плейминетка Светлана Василева направи куп любопитни признания в подкаст,…
-
Анна Шермин от "Ергенът: Любов в рая" отново изненада феновете…
-
Сръбската актрисата Ана Сакич признава, че се е справяла с…
-
След зрелищното завръщане миналата есен, легендарното риалити "Big Brother" отново…
-
Всяка сутрин милиони хора водят една и съща битка –…
-
Основателят на Space Weather News Бен Дейвидсън твърди, че Земята…
-
Григор Димитров и гаджето му Ейса Гонсалес избраха Средиземно море за…
-
Репортажът "Хаген в Рурската област - където нищо не е…
-
Учени направиха ново шокиращо откритие за преждевременната смърт. …