Върнаха за постоянно в ареста задържан при акция "Педофилите"

Софийският градски съд върна за постоянно в ареста съдебният заседател Петър Георгиев, задържан по време на акция „Педофилите“. Това решение на СГС, взето вчера, пряко се отразява и върху знаковия процес срещу Златомир Иванов – Баретата, тъй като Георгиев е съдебен заседател по него. Заради постоянното му задържане под стража заседанието по делото срещу Баретата на 10 ноември няма да се проведе, ще трябва да бъдат назначени нов съдебен заседател и един резервен и така делото, което продължава вече месеци, ще започне от нулата.
На 25 октомври Софийският районен съд освободи срещу най-леката мярка – "подписка" – четиримата задържани в операция "Педофилите". Тогава магистратите обявиха, че разследващите са събрали доказателства единствено за притежание на порнографски материали от Георгиев, но не и за разпространението им. Пред градския съд обаче прокуратурата е представила нови доказателства за разпространяване на детска порнография, които са приети, и мярката е изменена с най-тежката.
При последното заседание по делото срещу Златко Баретата, неговите адвокати обясниха, че ако на съдебния заседател Петър Георгиев бъдат повдигнати обвинения, ще му бъде поискан отвод и делото трябва да започне отначало. Заради постоянното му задържане под стража обаче дори няма да има нужда от отвод. В делото за наркоразпространение и други тежки престъпления обвиняеми са Златомир Иванов и още 20 души.

Станете почитател на Класа