Здравеопазването е в разпад. Това заяви вчера лидерът на БСП Сергей Станишев по време на публична дискусия, организирана от левицата.
Здравната ни система наистина не е в най-доброто си състояние и това отдавна не е новина. Проблемът е особено сериозен в общинските болници, които лекуват хората в региони с по 25 – 35 хиляди души население.
Констатацията на Станишев и на левицата като цяло обаче е силно закъсняла. За никого не е тайна, че проблемите не са от вчера, а когато се трупат с години, както в здравния сектор, и решението им става много по-трудно. БСП беше на власт 4 години, като при това се радваше на повече от комфортно парламентарно мнозинство и на една от най-слабите опозиции в историята. Самият Станишев пък беше министър-председател. За този период обаче нищо кой знае какво положително в здравеопазването не се случи.
И пациенти, и лекари са недоволни от статуквото и искат истински реформи - не заради успеха или провала на някоя партия, а заради по-доброто и по-достъпно обслужване в болници и поликлиники. Точно за това и никоя политическа сила няма право да политизира проблемите в здравния сектор. Преходът у нас бе дълъг и всички партии, добирали се до властта, имат своите дългове към системата. Ето защо и БСП, ако иска да помогне на пациентите и здравните работници, трябва да даде своите идеи за реформи в сектора. Само с критики не става, иска се и работа.
Най-четени статии:
-
Както и в миналите векове, британците се стремят да организират…
-
Китай продължава да показва силата си пред САЩ, като ограничава…
-
Разработката на дронове прихващачи се оказва успешна и Украйна работи…
-
С наближаването на ултиматума, който постави на Русия, президентът на…
-
Страните от НАТО извършват геноцид срещу украинския народ, сигурен е…
-
Министерството на енергетиката на Румъния обяви извънредно положение поради замърсен…
-
Генералният секретар на ООН Гутериш не назова страната, хвърлила бомбите…
-
Западът притисна Русия в ъгъла, но тя отговори: „Момчета, пригответе…
-
Експерт разказа къде Русия може да разположи ракети „Орешник“. …
-
Официална Москва взе ключово решение на фона на непрестанните заплахи…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Световноизвестната американска поп звезда Дженифър Лопес е била изненадана в…
-
„Живият Нострадамус“, направи поредното си зловещо предсказание. 38-годишният Атос…
-
Легендарният родопски дом на голямата певица Мария Нейкова вече е…
-
Чувствайки се ядосана, неразбрана и „сякаш в позлатена клетка“, предполагаемата…
-
Ново археологическо изследване хвърля сянка върху вековната легенда за Влад…
-
Пътуването във времето е възможно. И има доказателства за това.…
-
Актрисата и телевизионна водеща Алекс Сърчаджиева публикува гореща снимка от…
-
Появиха се скандални подробности за пътуванията на британския принц Андрю…
-
Популярната в Тайланд котка Нуб Танг, станала известна след „ареста“…