София /КРОСС/ Министърът на външните работи Николай Младенов награди посланика на Испания у нас Хорхе Фуентес с най-високото отличие на дипломатическата служба в България "Златна лаврова клонка". Наградата е и по повод 70-годишния му юбилей, предаде репортер на Информационна агенция КРОСС.
Министър Младенов заяви, че през 90-те години Фуентес е направил изключително много за да спомогне не само политиката на нашата страна да се ориентира и да започне своя път в реформите, но и той да стигне до хората в цялата страна. "Мисля, че във всичките мандати остана едно от най-значимите събития и това е стратегическото партньорство между България и Испания, което се отразява на всички нива, както на доброто сътрудничество, така и по линия на икономическото и културното сътрудничество", отбеляза Младенов. По думите му това партньорство е успешно, заради добрата работа между двете страни.
Награденият Фуентес определи като уникален факта, че три пъти е бил посланик в България. Той допълни, че на всеки трима българи, които решават да живеят в чужбина един заминава за Испания.
/КП/
Източник: Информационна агенция КРОСС