Народният представител от Коалиция за България Красимир Янков ще внесе в Народното събрание искане за формиране на парламентарна комисия, която да провери работата на Сметната палата за последните три години. Това обяви Янков пред телевизия Bulgaria On Air. Вчера в Парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред беше разгледан одита на Сметната палата в МВР за периода от 1 януари 2010 г. до 31 май 2013 г.
„Изключително смущаващ е фактът, че не е извършен пълен одит на второстепенните разпоредители с бюджетни кредити, както и на фирмите под шапката на МВР – „БМВ“ и „Фронтекс“.
Това не изключва хипотезата, както за заобикаляне на Закона за обществените поръчки чрез тези фирми, така и на забраната за дарения на МВР. Красимир Янков попита и защо от обхвата на издадените актове за установяване на административно нарушение е изключен министъра на вътрешните работи.
Янков цитира чл. 9, алинея 1 от Закона за финансово управление и контрол в публичния сектор, според който ръководителите могат да делегират правомощията си на други длъжностни лица от ръководената от тях организация, но съгласно алинея 2 делегирането на правомощия не ги освобождава от отговорност.
„Поради всички тези смущаващи факти от одита на Сметната палата, както и заради високия обществен интерес към управлението на МВР по времето на Цветан Цветанов, ще внеса искане за формирането на парламентарна комисия, която да провери дейността на одитиращия орган за последните три години“, каза Красимир Янков. /БЛИЦ
Най-четени статии:
-
Агенцията за вътрешна сигурност на Украйна е задържала офицер от…
-
Около 04:40 часа в Киев се чу нова серия от…
-
Президентът на САЩ Доналд Тръмп определи краен срок от 8…
-
Официалният представител на руското външно министерство Мария Захарова иронично сравни…
-
На 29 юли, в сутрешните часове, жителите на Херсон станаха…
-
Бившият главнокомандващ на въоръжените сили на Украйна Валерий Залужни продължава…
-
В цяла Украйна е обявена въздушна тревога. Цялото небе е…
-
На 27 юли председателят на Европейската комисия Урсула фон дер…
-
Инструктор на един от тренировъчните полигони на украинските въоръжени сили…
-
Рисковете от фрагментация на страната са високи След…
от нета
-
Депутатът от ПП-ДБ бе уловен да кара с опасна скорост,…
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Диетологът Аманда Фигейредо от Университета в Сао Пауло заяви, че…
-
Платформата Lyst, специализирана в анализа на потребителското поведение в модната…
-
Животът край морето може да удължи продължителността на живота, но…
-
Британски астронавт намекна, че крал Чарлз може да стане първият…
-
Японската „Баба Ванга“ – медиумът Рьо Тацуки, привлича внимание с…
-
Въпреки появилите се слухове за раздяла между Натали Трифонова и…
-
Гласовитата звезда на родната популярна музика Силвия Кацарова показа, че…
-
Помните ли Албена Вулева? Тв водещата на някогашното скандално предаване…