Над 730 хиляди лева е стойността на проект за прозрачност, реализиран от Военно-апелативния съд, съобщи полк. Петър Петков, председател на съда по време на представянето на резултатите от проекта, предаде репортер на БГНЕС.
"Информационна система за прозрачност във военните съдилища" е наименованието на проекта, който е бил реализиран за 12 месеца. Средствата са били осигурени от Оперативна програма "Административен капацитет". Партньори по проекта са били Софийски военен съд и Плевенския военен съд. Специфичните цели постигнати по време на работата по проекта са били оптимизиране на работния процес и ефективността на военните съдилища, подобряване на публичността на работата на военните съдилища и осигуряване на реална достъпност до тях. При реализацията на проекта е ползван френски опит - реализирано е работно посещение на Военния трибунал в Париж, Министерството на правосъдието и Министерството на отбраната на Франция.
В резултат на реализирания проект гражданите ще могат да получават информация в Интернет кога и кой съдебен състав ще гледа определено дело, обясниха експерти работили по проекта. Те заявиха за БГНЕС, че информационната система е изградена по начин позволяващ интегрирането й във всеки тип съдилища в страната. Тя облекчава и търсенето в информационната база при достатъчно натрупване на информацията. Друг положителен момент е, че намалява тежестта на хартията за нуждите на оперативността. Не съм оптимист относно връщането на подсъдността на полицаите, извършили тежки престъпления, заяви в отговор полк. Петър Петков. Той уточни, че решението е законодателно. Петков допълни, че през годините подсъдността е била променяна няколко пъти. За последните една - две години след последната промяна няма нито едно приключило дело в граждански съд срещу полицаи, посочи още полк. Петков.
/БГНЕС/
Най-четени статии:
-
„Майкрософт“ (Microsoft) вече не предоставя някои облачни услуги и услуги…
-
Президентът на Беларус Александър Лукашенко заяви, че руската ракетна система…
-
Израелската сухопътна офанзива в град Газа е принудила стотици хиляди…
-
Руският външен министър обвини НАТО и Европейския съюз, че използват…
-
Всеки път, когато кажа «Еврото е счупен проект и е…
-
Продължавайки курса към влошаване на отношенията си с Русия, европейците…
-
В четвъртък вечерта датската полиция получи десет сигнала за „неизвестни…
-
Тръмп се предаде и на практика даде зелена светлина на…
-
„Външният министър Радослав Сикорски заяви по време на разговори, че…
-
Речта на киевския лидер на Общото събрание на ООН се…
от нета
-
„Танцов визуализатор“ е новаторски проект, който събира на едно място…
-
В Бразилия 16-годишна кралица на красотата от щата Сеара почина…
-
Клип на самодивско хоро предизвика истински фурор в мрежата. …
-
Колкото са по-стари, толкова са по-ценни, а цената на половин…
-
52-годишната певица Гюлю внезапно почина в Турция. Това съобши Haber…
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Днес ще…
-
Венета Райкова намекна, че личният ѝ живот отново може да…
-
Американската актриса Фран Дрешър ще бъде удостоена със звезда номер…
-
Обвинителите на Майкъл Джексън – Уейд Робсън и Джеймс Сейфчък…
-
Най-разкрепостената участничка в горещото риалити "Ергенът: Любов в рая" -…