Победителката на “Евровизия-2010“ Лена от Германия призна пред журналисти след финала на конкурса, че е в шок от победата си.
Появявайки се пред медиите с тениска с номер 1 Лена заедно с немските журналисти няколко пъти изпя "Ich liebe Deutschland", след което поздрави съотечествениците си с победата в 55-то издание на песенния конкурс. “Искате да знаете какви са моите чувства: шок! Мисля, че това е невероятно. Истински щастлива съм. Това е много голямо събитие в живота ми. Това е пълно безумие“, призна изпълнителката на победилата песен “Сателит“. Въпреки вълнението от победата Лена Майер-Ландрут споделя, че “победата е много добра, но не е целият живот“. “Това е прекрасно но, извинете, е само част от живота. Разбира се, точно сега съм щастлива и радостна, но у мен има друга част от моя живот, и аз не мога да кажа какво ще бъде с нея и с мен след година“, споделя довчерашната никому неизвестна аматьорка и днешна звезда.
Тя отбеляза, че още не й е известно в кой точно германски град ще се проведе следващото издание на песенния конкурс през 2011. След като съобщи, че тя и делегацията от страната й ще празнуват цяла нощ, а на следващия ден отлитат за Хановер, тийнейджърката направи снимки на фона на символа на “Евровизия-2010“ с наградата в ръка. “Това е най-щастливата ми усмивка“, каза пред фотографите победителката, разглеждайки кристалния микрофон. Тя е сред най-младите участници в конкурса – навършва 19 години след “Евровизия“. В детството си се занимава усилено с танци – от балет до хип-хоп, няма нито музикално, нито вокално образование. На конкурса изгряващата звезда изпя песента “Сателит“, в която се пее, че заради любовта може да си направиш нова прическа, да си купиш ново синьо бельо и да си лакираш ноктите на краката. Девет държави оцениха с най-високата оценка – 12 точки тази песен, която надделя над 24-те конкуренти с общо 246 точки. Втора е Турция със 170 точки, следват Румъния със 163 и Дания – 149 точки. Смятаната за фаворит изпълнителка от Азърбайджан Сафура е едва пета на 101 точки разлика от победителката - 145 точки. Последна в тазгодишната надпревара остана Великобритания – една от класиращите се по право на финала на конкурса 4 държави, чийто представител Джош Дюбови събра твърде скромните 10 точки. /БГНЕС
Най-четени статии:
-
На 10 септември руски дронове преминаха въздушното пространство на Полша…
-
Служители на ФБР са разпитали съквартиранта на 22-годишния Тайлър Робинсън,…
-
По-голямата част от германците се страхуват от потенциална атака на…
-
Ким Йо-чен, влиятелната сестра на севернокорейския лидер Ким Чен-ун, предупреди,…
-
Украйна ще се нуждае от най-малко 120 милиарда долара за…
-
Палестинската бойна групировка "Хамас" съобщи, че нейният главен преговарящ за…
-
Германският генерал Ерхард Бюлер призова телевизия MDR да преосмисли историческата…
-
След инцидента с дрона в Полша, Варшава призова Северноатлантическия алианс…
-
„Искандери“ са разположени в Калининградска област. Полша е напрегната. И…
-
Финландската икономика пострада силно в резултат на прекъсването на отношенията…
от нета
-
Бившият инженер на Microsoft Дейв Плъмър разкри, че най-неприятният бъг,…
-
В деня, когато Сияна Попова трябваше да навърши 13 години,…
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Днес може да…
-
Сексологът Ян Кернер призова семейните двойки да се съсредоточат върху…
-
Попфолк певицата Анелия споделя пред пред водещия Мариян Станков -…
-
Испанският тенисист Карлос Алкарас, който наскоро спечели Откритото първенство на…
-
Валери Божинов отбеляза по емоционален начин пълнолетието на своя син…
-
Бившият иконом на покойната принцеса Даяна Пол Бърел, предсказа разрив…
-
Междузвездният обект 3I/ATLAS, известен като „извънземният кораб“, е започнал аномална…
-
"Започвам да правя конкурса "Най-красивите жени", защото "Мис България" не…