Пекин, Китай /КРОСС/ Пет манджурски тигъра са нападнали посетител на парка на дивата природа в китайския град Сиян, от получените рани мъжът починал на място. Загиналият и неговия 17- годишен син случайно се оказали в затворена клетка с дивите котки. Сътрудниците на парка са успели да спасят само сина. По- късно юношата е разказал, че те са попаднали в клетката след като пред тях се е отворила автоматична врата, съобщават китайските медии.
Подобна трагедия е станала в Китай и през март тази година. Тогава в шанхайския зоопарк тигър разкъса 50- годишен посетител. През ноември 2009 година, в североизточната част на страната, в парк на дивата природа усурийски тигри са нападнали 51- годишен работник, който разчиствал снега.
Дивият манджурски тигър е в списъка на десетте изчезващи животински видове на планетата. В края на 70-те години в този район е имало 150 представители, а в края на 80-те популацията им е намаляла до 35. Манджурският тигър е най-едрият сред подвидовете на тигъра и същевременно най-големият представител на семейството на котките. Възрастният мъжки достига дължина 3 метра (без опашката, чиято дължина е 70-90 cм) и тегло до 300 кг (рекордът е 384 кг), а височината е до 1,15 метра.
/ВН/
Източник: Информационна агенция КРОСС