Сред лекторите са бившият изпълнителен директор на Gasunie Джордж Верберг, директорът по газови изследвания в Оксфордския институт за енергийни науки Джонатан Стърн, представителят на звеното за електроенергия и природен газ към Европейската комисия Марк ван Стипхаут, както и представители на водещи компании от газовия бранш в цял свят.
Участниците в семинара ще се запознаят отблизо с предизвикателствата пред пазара на енергия в Европа и политиките на ценова регулация и диверсификация на енергийните доставки. Форумът цели да бъдат подготвени млади и способни специалисти по либерализация на пазара и търговия с енергия.
Обучението в София ще продължи до 24 юни. Следващите два модула ще се проведат в Москва (13-19.09.2010 година) и Берлин (29.11-02.12.2010 година).
/СС/
Източник: Информационна агенция КРОСС