Върнатото политическо доверие към България от страна на международните институции, бързото строителство на автомагистралите и грижата за второстепенните пътища, които ще променят облика на страната ни, икономическата стабилност на държавата, борбата с организираната престъпност. Това са най-големите постижения на кабинета „Борисов“, които са записани в отчета на правителството, който беше публикуван вчера.
„През втората година на управление получихме положителна оценка от Европейската комисия за предприетите мерки и действия за излизане от процедурата на прекомерен дефицит. За първи път бе повишен кредитният рейтинг на България от агенция “Муудис” до най-високото равнище (Ваа2)“, е записано в документа. Отбелязва се също прозрачното и ефективно управление на европейските фондове, ускоряване на темпото на разплащанията, оптимизиране на законодателството и гарантиране прозрачността на процеса по усвояването на евросредствата.
„Към юни 2011 г. европейските плащания в България бяха почти 13%, договорихме почти половината от средствата (47% към 17.06.2011 г.)“, заявяват от кабинета. В документа е посочено създаването на Съвет за развитие към Министерския съвет, чиято основна цел е разработването на Национална програма за развитие: България 2020 (НПР), както и оптимизиране на съществуващата система за стратегическо планиране. Според документа националната програма за развитие ще послужи за база при разработването на стратегическия документ за провеждане на Кохезионната политика в Република България в рамките на следващия програмен период 2014-2020“.
„Целите ни са високи и надхвърлят хоризонта на парламентарния мандат. Резултатите от тяхното осъществяване няма как да дойдат веднага. Поради тази причина определихме основните приоритети, по които ще бъдат насочени усилията и през третата година“, пишат от кабинета.
В началото на документа се казва още, че правителството на България ще продължава и през следващата година работата си за повишаване на доходите на българските граждани, растеж и модернизиране на българската икономика, за гарантиране на правовия ред в България, борбата с престъпността и ограничаването на корупцията, подобряване работата на съдебната система, възстановяване доверието на европейските ни партньори, създаване на благоприятна и здравословна среда на живот.
Най-четени статии:
-
Ефективността на енергийната система остава проблем На 7 май 2025…
-
Брюксел обмисля планове за превъоръжаване на Украйна Няма съмнение, че…
-
В Съединените щати военен експерт разкри трика на киевския лидер…
-
На Европа не беше позволено да седне на масата на…
-
Самолетът на Специалния летателен отряд „Русия“ пристигна в Турция. Стана…
-
Изискването към руския президент само опозори германския канцлер Фридрих Мерц.…
-
Александър Дугин разбра намеренията на Русия на преговорите в Истанбул…
-
Анкетите показват отношението на поляците към украинците. Само всеки четвърти…
-
Официалният старт на програмата за производство на гръцки изтребители F-35…
-
Премиерът и външен министър на Катар, емирът шейх Мохамед бин…
от нета
-
Мт: Настолните игри и ролята им в социализирането Мд: Помагат…
-
Хороскоп от astrohoroscope.info …
-
Носителката на титлата "Мис България 2024" - Симона Петрова... ще…
-
Руският учен Ксения Петрова е арестувана в САЩ за контрабанда…
-
По принцип, в повечето традиционни и съвременни представи за любовни…
-
Антония Петрова-Батинкова отпразнува рождения си ден на 13 май на…
-
Откакто се е върнал в България, Зуека е под постоянно…
-
Две жени са изчезнали безследно в град Добрич. Това съобщи…
-
Никой в кралското семейство не вярва на принц Хари. Така…
-
Популярната италианска телевизионна и радио водеща Дилета Леота показа фигура…