Законът за водите предвижда създаване на национален координационен съвет по водите с участието на 9 министри от кабинета. Съветът ще координира и контролира мерките срещу наводненията в страната, реши парламентът.
Безстопанствените водоеми ще преминат под управлението на държавата. Контролът върху техническото състояние на всички язовири, независимо от собствеността им, ще се осъществява от министъра на икономиката чрез държавното предприятие "Язовири и каскади".
В Министерството на регионалното развитие ще бъде създаден регистър на всички водоеми в страната. Според новите текстове до три месеца от влизането в сила на закона кметовете трябва да уведомят областните управители за избрания от тях оператор на общинските язовири.
В тримесечен срок от влизането на закона в сила общините са длъжни да уведомят областните управители коя фирма са избрали да стопанисва, поддържа и експлоатира всички язовири на тяхна територия. До два месеца след това изпълнителната власт трябва да избере оператор за язовирите, които нямат такъв. От своя страна кабинетът трябва да създаде и поддържа единен регистър за всички съоръжения във водния сектор – държавна и общинска собственост, с данни за техническото състояние и параметри на съоръженията.
Най-четени статии:
-
Най-малко 78 души бяха убити в неделя при нови израелски…
-
След като САЩ спрат доставките на оръжия и боеприпаси, Украйна…
-
Колумбийският президент Густаво Петро обяви стартирането на процеса на присъединяване…
-
Конгресът на САЩ може скоро да затегне антируските санкции, ако…
-
Атаката на радикалното палестинско движение Хамас срещу Израел на 7…
-
Членовете на руската делегация на преговорите с Украйна са професионалисти…
-
Русия и Украйна може да приемат предложението на папа Лъв…
-
Великобритания и ЕС ще обявят споразумение за задълбочаване на партньорството…
-
Министър на отбраната на Сирия Мурхаф Абу Касра даде на…
-
Европа е далеч от разговори за разполагане на войски в…
от нета
-
Meta title: Опростената структура на сайта за онлайн казино -…
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Всяка жена е различна, но в този текст е събрана…
-
Популярната певица Атижа, която се прочу с участието си в…
-
Отслабването не винаги означава усилено натоварване във фитнеса или следване…
-
В епоха, в която инфлацията диша във врата ни, а…
-
Жители на селища от планинските райони на Великотърновска област споделят,…
-
Нагло посегателство на възрастен мъж с педофилски наклонности към 13-годишно…
-
Бившият национал Георги Йомов очевидно е решил да се отдаде…
-
На 17 декември 2017 година, малкият град Момчилград се събуди…