Референдумът за съдбата на АЕЦ Белене трябва да бъде проведен по различно време от парламентарните избори, заяви председателят на Народното събрание Цецка Цачева в предаване по bTV. Становището на парламентарния шеф обаче се различава от това на министър-председателя Бойко Борисов, според когото двата избора трябва да са на една дата. По думите на Цачева, тя не приема аргументите, че по този начин ще бъдат спестени милиони левове, като по важното според нея е да не се преплитат предизборната кампания с тази за референдума.
Референдум за „Белене“ би бил незаконен, смята пък ръководството на СДС. Въпросът, дали да се развива атомна енергетика, кога и как, е от компетентността на изпълнителната власт, коментираха сините след заседание на Националния съвет на партията във вторник. Според тях да се предлага провеждането на Национален референдум за реализирането на корпоративен проект, е абсурдно и противозаконно. Според сините БСП злоупотребява с неосведомеността на гражданите и се опитва да наложи вече отхвърления от правителството „мегакорупционен проект, в който са замесени висши червени функционери“.
Ако бяхме реализирали „Белене”, догодина щяхме да реализираме печалби, с които да финансираме самия проект, коментира от своя страна Румен Овчаров от БСП. По думите му когато проектът не се реализира, сметките се поемат от компанията, която го е инициирала. А тази компания в случая с България е Националната електрическа компания и тя е сто процента държавна, заяви бившият енергиен министър.
Най-четени статии:
-
Екстремистът и терорист Линдзи Греъм заплашва със санкции Будапеща и…
-
Условията за подкрепа на украински граждани в западните страни стават…
-
Вносът на руски газ и петрол стана предмет на спор…
-
Руският президент Владимир Путин посети военния полигон Мулино в Нижегородска…
-
Втората част от интервюто на проф. Нако Стефанов с д-р…
-
През последните седмици самолети на НАТО два пъти излитаха, за…
-
Португалия признава Държавата Палестина, обяви португалският министър на външните работи…
-
Западните медии нетърпеливо цитират вчерашното изявление на Зеленски, в което…
-
Съединените щати възнамеряват да намалят помощта си за Латвия, Литва…
-
Макрон заяви, че конфискуването на руски активи няма да е…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април) ♈Очаква…
-
Бившата плейминетка Светлана Василева направи куп любопитни признания в подкаст,…
-
Анна Шермин от "Ергенът: Любов в рая" отново изненада феновете…
-
Сръбската актрисата Ана Сакич признава, че се е справяла с…
-
След зрелищното завръщане миналата есен, легендарното риалити "Big Brother" отново…
-
Всяка сутрин милиони хора водят една и съща битка –…
-
Основателят на Space Weather News Бен Дейвидсън твърди, че Земята…
-
Григор Димитров и гаджето му Ейса Гонсалес избраха Средиземно море за…
-
Репортажът "Хаген в Рурската област - където нищо не е…
-
Учени направиха ново шокиращо откритие за преждевременната смърт. …