Няма по-достойна кандидатура от тази на Ваньо Танов за шеф на митниците. Това заяви президентът Росен Плевнелиев. лужебното правителство е на България, каза президентът Росен Плевнелиев, запитан на кого е кабинетът на Близнашки и връща ли то ГЕРБ на власт. Държавният глава каза, че това е правителство, което има амбициите не само да преминем три месеца, като правим избори и нищо друго, така както ги съветват много политически партии, а да спазва конституцията и законите на държавата, които според него казват, че служебното правителство е едно нормално правителство с пълни функции с изключение на това, че няма законодателна инициатива, тъй като липсва Народното събрание.
"Обикновено статистиката показва, че правителствата са преназначавали десетки хиляди служители в стохилядната българска администрация. Служебното правителство ще назначи не повече от няколко стотин – това е нищожен процент на фона на всичко останало, което правителствата са правили. За мен това е доказателство, че служебното правителство действа експертно и надпартийно", каза Плевнелиев.
Според него самият начин, по който беше подготвено служебното правителство, доказва това. "Ние имаме от крайно леви до крайно десни представители в служебното правителство. Като държавен глава се погрижих да покрия целия спектър на българското общество. Затова вярвам, че служебното правителство е добре скроено, то действа и доказва, че е надпартийно, включително и с назначенията", заяви още Росен Плевнелиев.
Президентът коментира и че, от друга страна, не могат да се вържат ръцете на едно правителство – тогава, когато то е преценило, че има хора, които трябва да бъдат сменени. Тук президентът даде за пример връщането на Ваньо Танов за директор на Агенция "Митници" и му отреди място е историята.
"Аз ще ви кажа, че лично, като държавен глава не познавам друг шеф на митниците в цялата история на демократичния преход на България досега, които да е сложил рентгени на всички граници, които да е сложил измервателни уреди на всички тръбопроводи, петролопроводи, пристанища и на десетки хиляди бензиностанции. И не познавам друг шеф на митниците, който да е събрал повече пари от него, и в един труден момент за нацията, когато приходите са на дъното, когато бюджетът изначално е сгрешен нарочно, когато митниците са неефективни – посочете ми една по-достойна кандидатура, аз бих с удоволствие приел. Става въпрос за спешни мерки за стабилизиране на пробития бюджет и пробитите приходи, които така или иначе чрез една актуализация на бюджета ще бъдат ревизирани", коментира Росен Плевнелиев.
Отново казвам без ревизия на бюджета в държавата няма да мине, каза той.
Най-четени статии:
-
Президентът на Украйна Володимир Зеленски ще се срещне само с…
-
Руските войски са постигнали нов тактически напредък в района на…
-
В мазето на Върховния съд на Аржентина бяха открити кашони…
-
Международното военно учение Thunder Fortress 2025 в Литва е насочено…
-
Киевските власти трябва да успеят да отменят официалната си забрана…
-
Те не спаха онази нощ: европейските менте-политици, които вчера, криейки…
-
Руското генерално консулство в Краков ще бъде затворено до месец…
-
Киев реагира на предложението на Москва за преговори в Истанбул…
-
Докато Западът наблюдаваше полигона Капустин Яр поради реалната заплаха от…
-
Все по-често се чуват оценки, че преговорите за Украйна се…
от нета
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Сутринта Ви настройва…
-
Да бъдеш родител е едно от най-великите приключения в живота.…
-
Френската актриса Брижит Бардо даде интервю за първи път от…
-
"Това, което впечатлява най-много хората е как гледам 4-те деца…
-
Скандалната певица и майка обикаля в Сен Тропе без горнище,…
-
Диляна Попова зарадва последователите си в социалните мрежи с много…
-
Опити за измама от името на bTV Media Group. …
-
Колко животни могат да преброят възрастните хора за 90 секунди?…
-
43-годишният Веселин Василев, познат в бургаския кв. „Кумлука“ с прякора…
-
Жена се разрови в телефона на мъжа си, за да…