Симфония №40 в сол минор и №41 „Юпитер” в До мажор от Волфганг Амадеус Моцарт ще звучат в изпълнение на Софийската филхармония в зала „България” на 21 февруари, четвъртък. Диригент на програмата е Павел Балев (главен диригент на Филхармонията в Баден-Баден, Германия и носител на редица престижни награди), с когото миналата година филхармониците представиха пред българската публика, в два поредни концерта четирите симфонии на Йоханес Брамс.  Началният час на концерта е 19 часа, а програмата ще започне с увертюрата към операта „Милосърдието на Тит”. Билети можете да намерите на касата на Софийската филхармония в зала „България”, ул. Аксаков №1.
ПАВЕЛ БАЛЕВ дебютира като диригент на 18 години, през 1995 сe дипломирa в Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров” в класовете по дирижиране на проф. Васил Казанджиев и проф. Георги Робев.  През 1993 получава наградата на Българското национално радио „Млад музикант на годината” и прави записи за Националното радио и телевизия.
През 1995 – 1998 специализира във Ваймар, Германия. От 1995 e участник в програмата „Диригентски форум” на Немския музикален съвет.
Носител е на Първа награда на Международния конкурс за диригенти „Карл Мария фон Вебер” (1996), Първа награда на националния конкурс на висшите музикални училища в Германия (1999), наградата „Херберт фон Караян”, представителната награда за диригенти на град Бад Хомбург (2003).
Павел Балев e ръководил Камерната опера в Дрезден, бил е първи диригент и музикален ръководител на Оперните театри в Рощок (1999– 2002) и Хале (2002–2008).
От 2007 е главен диригент на Филхармония Баден-Баден и главен художествен ръководител на  международната лятна академия "Карл Флеш" в сътрудничество с концертмайсторите на Берлинската филхармония.
Гост-диригент е на Операта в Хановер, „Komische Oper“- Берлин, „Semperoper“ – Дрезден, Операта в Лайпциг, на повече от 30 оркестри в Германия. През 2010 ръководи оперния фестивал в Аванш – Швейцария. Работи с редица европейски оркестри, от  2008 до сега сътрудничи постоянно на оркестрите на град Кан - Франция, както и на оркестъра на Палма де Майорка – Испания. През 2012 дебютира в Театъра в Бремен с „Кавалерът на розата”, както и в Операта в Цюрих с „Лучия ди Ламермур”.
Балев е получил покани за ръководене на майсторски класове през 2013, организирани от Немския музикален съвет. Поема музикалното ръководство на Оперния фестивал „Перла” през 2014 в Швейцария.
Рециталът на Красимира Стоянова „Славянски оперни арии” под музикалното ръководство на Павел Балев получава престижното отличие „International Classical Music Award“, както и годишната награда на германската музикална критика за 2012 година.
	  
	  	  		
	Най-четени статии:
- 
      
     
            Преди известно време на Сумско направление се появи 2-ра Галицка…
 - 
      
     
            Руските войски напреднаха повече във вътрешността на източноукраинския град Покровск…
 - 
      
     
            Президентът на САЩ Доналд Тръмп вярва, че украинският конфликт може…
 - 
      
     
            Дните на Николас Мадуро като президент на Венецуела са преброени,…
 - 
      
     
            Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви пред CBS News, че…
 - 
      
     
            Президентът на САЩ Доналд Тръмп увери, че дори не обмисля…
 - 
      
     
            Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в интервю за CBS…
 - 
      
     
            Съединените щати възнамеряват да разрешат зависимостта си от китайските доставки…
 - 
      
     
            Руските и китайските лидери Владимир Путин и Си Дзинпин са…
 - 
      
     
            Протестиращи и привърженици на управляващите в Сърбия се сбиха на…
 
от нета
- 
      
     
            Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Първата ноемврийска седмица…
 - 
      
     
            Светльо Витков изригна срещу чалгата и срещу това, че…
 - 
      
     
            Чудили ли сте се някога как президенти, милиардери и звезди…
 - 
      
     
            Британският актьор Идрис Елба и съпругата му Сабрина са били…
 - 
      
     
            Скандалният северномакедонски шоумен Боян Йовановски, по-известен като Боки 13, не…
 - 
      
     
            Водещата на „Биг Брадър“ Александра Богданска сподели с феновете си…
 - 
      
     
            Пред Мариян Станков – Мон Дьо, шеф Андре Токев споделя…
 - 
      
     
            Биляна Йотовска показа нагледно защо е смятана за една от…
 - 
      
     
            Феновете на Преслава отново заподозряха, че любимата им звезда очаква…
 - 
      
     
            Американският рапър и продуцент Пи Диди беше заснет в двора…
 
						