Скандинавска сюита от Владигеров прозвуча премиерно в Китай

Скандинавска сюита от Владигеров прозвуча премиерно в Китай
  • Written by:  classa***
  • Date:  
    18.04.2025
  • Share:

Суджоу е град в Китай, недалеч от Шанхай, с близо 13 милиона жители. Градът е популярна туристическа атракция, известен с каменните си мостове, пагоди и красиви градини. 

Със сигурност в него има и богат културен живот, но за нас е особено интересно, че на 11 април Симфоничният оркестър на Суджоу изпълни в концерта си произведения от Рихард Щраус, Александър Скрябин и Панчо Владигеров. 

На диригентския пулт застана българинът Павел Балев, а в рецензия от китайската преса четем, че това е бил „абсолютно наелектризиращ и сензационен дебют в Китай“ за достопочтения маестро с „вулканична страст“. Китайска премиера е изпълнението на „Скандинавска сюита“ от Владигеров. 

Какво разказа той в предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт" за поканата, оркестъра и избора на програма за дебютния му концерт в Суджоу, както и за предстоящите му ангажименти във Франция с Великденска оратория от Йохан Себастиан Бах.

Станете почитател на Класа