Иван Върбанов
„Изданието, с образното име на природен феномен „Торнадо“, трябва да тръгне на 27 ноември, събота“, обясни Васил Петев. Той е единият от двамата издатели на новата печатна медия заедно с Огнян Стефанов. Двамата са и собственици на информационния интернет сайт „Фрог нюз“. Седмичникът „Торнадо“ ще излиза в обем от 88 страници, а цената ще е конкурентна - 1 лев. Васил Петев допълни, че тиражът ще бъде много голям, като тепърва предстои стартирането на рекламната кампания – билбордове, телевизионна реклама и т.н. Очаква се много сериозни и популярни имена да пишат на страниците на „Торнадо“. Петев посочи, че за първи път у нас, което ще бъде и своеобразен прецедент, в издание започва да се изявява като автор Мариус Куркински. Сред другите имена са Соня Колтуклиева и бившият главен редактор на вестник „Новинар“ Стойко Тонев, които също щели да имат рубрика, наред с известни експерти от сферата на икономиката, които ще пишат. Главен редактор е Стойко Стоянов, който е работил дълги години в „24 часа“ и е от екипа на „Фрог нюз“. „Нямаме политически ангажимент към никоя партия“, казва Васил Петев. „Същността на журналистиката трябва да бъде критична към всяка власт, но не и тенденциозно критична. Заявявам категорично, че ще пишем аргументирано. Аргументирано ще пишем. Нямаме намерение да плюем никого за щяло и нещяло, както правят някои колеги. В същото време няма да подминаваме или да прощаваме каквото и да било.“ Логото на седмичника е „Опасните новини“. Петев обяснява провокацията с думите: „Нека всеки го приема, както го иска. Ще има изключително много сензационни и скандални материали още в първия брой. Обективността няма да бъде за сметка на скандалността или сензацията. Ще се стремим тези две неща да вървят ръка за ръка. Има много теми, за които медиите у нас не пишат. Не разбирам на какво можем да го отдадем това – на мързел или на цензура...?“
Васил Петев подчерта, че въпреки факта на обща собственост между „Фрог нюз“ и „Торнадо“ като съдържание медиите няма да имат пряка връзка. Ще има препратка и партньорство между тях, доколкото по логичен път те ще се поддържат, като общите теми ще намират развитие от едната медия в другата. С уговорката, че екипите на „Фрог нюз“ и „Торнадо“ са различни и самостоятелни.
Радио „Вокс БГ“ стартира на 15 ноември
Гласът на БНР – Виктор Ангелоев, оглавява новото радио, което ще се разпространява в интернет. Радио „Вокс БГ“ трябва да стартира на 15 ноември, като идеята на радиото е то да бъде музикално -информационно със здравен профил. Това каза за „Класа“ административният директор на медията – Александър Пеновски. Основната цел е реализирането на обективни новини на всеки 30 минути от мястото на събитието. В програмата ще се разискват основните здравни проблеми и здравната ситуация в страната. Музиката, която ще звучи за слушателите на радиото, ще бъде в алтернативната ниша на чалгата, като засега акцентът се поставя на рока. Радио „Вокс БГ“ ще си партнира и с информационната агенция „Пресклуб“, като новините от радиото ще бъдат разпространявани и като текст в сайта.
Най-четени статии:
-
Украинката Лиза, която в момента е в бежански лагер в…
-
Украинският политик Петро Андрюшченко съобщи, че Русия вече изпитва огромни…
-
Руските сили засилиха атакуващите си операции в Запорожка област и…
-
Град Покровск в Донецка област е паднал и е на…
-
Израелският президент Ицхак Херцог съобщи, че е получил днес писмо…
-
Корупционният скандал в украинската енергетика се задълбочава. Президентът Володимир Зеленски…
-
Украинската армия обяви, че е оттеглила войските си от близост…
-
Русия е готова да възобнови преговорния процес с Украйна в…
-
Зеленски наскоро посети Херсон и не пропусна да направи селфи…
-
Ситуацията в Хуляйполе и Олександривка в Запорожката област се влошава…
от нета
-
Случвало ли ви се е да реагирате инстинктивно, без изобщо…
-
Високо в перуанските Анди се намира място с приблизително 5200…
-
В днешния свят почти всяко семейство вероятно притежава кола. Това високо…
-
На пръв поглед изглежда като обикновено парче плат, случайно оставено…
-
В дълбините на Родопите, близо до село Крибул, се намира…
-
Европа не е просто континент, потънал в история – тя…
-
Модната индустрия обича неочакваните възраждания на тенденциите. Отличен пример за…
-
Плейминетката Светлана Василева показа физическите следи от последната разправия с новия й…
-
Американка си взе за съпруг мъж, който е 26 години…
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април) ♈Финансовите…
