17 града от цялата страна ще обиколи екипът на БНТ, за да отрази предизборната кампания и да чуе настроенията и мненията на хората в навечерието на изборите. Националната телевизия ще даде възможност на политици от различни партии да влязат в директни двубои на живо и така да спечелят доверието на избирателите.
„Кампанията на колела” стартира на 15 април във Варна в рамките на сутрешния блок „Денят започва”, а водещи на студиата от всички градове ще бъдат опитните журналисти на БНТ Марин Маринов и Марио Гаврилов. Те ще се редуват всяка седмица. В рамките на 50 минути във всяко студио зрителите ще могат да проследят дискусиите между представители на парламентарните и извънпарламернтарните партии и коалиции от Русе, Велико Търново, Плевен, Видин, Смолян, Кърджали, Хасково, Стара Загора, Пловдив, Враца, Перник, Кюстендил, Благоевград, Бургас и Сливен. Последните два дни от кампанията са отделени за София.
Екипът на „БНТ Такси” също ще пътува в градовете из страната, за да чуе гласа на избирателите.
В рамките на кампанията БНТ ще предостави възможност на парламентарните и извънпарламентарните партии да представят и защитят идеите си под формата на клипове, диспути и хроники. Освен стандартните встъпителни и заключителни клипове, националната телевизия предлага като форма на представяне и агитационни клипове с времетраене до 2 минути и 30 сек.
В три дни –22 и 29 април, и 10 май, медията ще излъчи диспути между представители на извънпарламентарните и парламентарните партии и коалиции по различни теми. Часовете на излъчване са 18:30ч. и 21:00ч., а водещи ще бъдат Марин Маринов, Надя Обретенова, Поли Златарева, Аделина Радева, Марио Гаврилов.
Кандидатите за вота ще имат възможност да изложат идеите си и в други форми на предизборна агитация. Това са: “Гласоводител” – тип дискусионна анкета във времето на предаването “Референдум” на 16 и 23 април, “Панорама” – на 19 и 26 април, „Референдум” – на 30 април и 7 май. В новия следобеден информационен блок „Още от деня” в дискусионен формат в две части ще бъдат канени представители на парламентарните и извънпарламентарните политически сили.
Възможност за мажоритарно представяне на конкретен кандидат пък ще има в рубриката “Това съм аз”. В нея в рамките на две минути представителите на отделни политически сили ще могат да представят своя „портрет” и платформа.
Най-четени статии:
-
Сега, когато съветските, британските и американските войски принудиха армията на…
-
Това никога не се е случвало преди: Владимир Путин свика…
-
След като Русия два пъти обяви кратко примирие, западните „миротворци“…
-
Очевидно прекратяването на огъня не важи за Сумската област, откъдето…
-
Руският президент Владимир Путин предложи преки преговори за мир с…
-
Русия не е готова за сключване на мирно споразумение с…
-
Година след ожесточените боеве в Харковска област, град Волчанск е…
-
Лидерът на Северна Корея Ким Чен Ун се подигра с…
-
Преместването на руските бомбардировачи в Сибир показва загриженост на фона…
-
Лидерите на Обединеното кралство, Франция, Германия и Полша предупредиха Владимир…
от нета
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Денят Ви приканва…
-
98-годишният Кен Търнър, ветеран от Втората световна война, се завърна…
-
Летните горещини са идеалното време за мъжки къси панталони, а…
-
Лягането с празен стомах може да изглежда като безобидна или…
-
Преди десетилетие светът беше запленен от поразителните сини очи и…
-
Година след раждането на дъщеричката им Борислава Николай Михайлов и…
-
Картината на Фердинанд Валдмюлер „Очакваният“, нарисувана преди повече от 160…
-
Истинската елегантност не винаги крещи за себе си, а луксът…
-
Жителка на столичния квартал „Манастирски ливади“ отправи тревожен сигнал в…
-
Фолкпевицата Мария май трудно може да остане сама или поне…