Скандал тресе Грузия, след като в петък премиерът Бидзина Иванишвили обяви, че не изключва възможността предишните управляващи страната да са имали връзки с терористи и да са ги обучавали на територията на Грузия.
Секретарят на съвета за национална сигурност на страната Гига Бокерия определи думите на министър-председателя като безотговорни. "Премиерът Иванишвили и част от неговия екип като че ли действат по някакъв учебник, даващ съвети как да бъде нанесен ущърб на страната в процеса на дискредитиране на техните политически противници. Глава първа беше предишното управление да бъде обвинено за началото на войната (войната с Южна Осетия от август 2008 г. – бел. ред.). Втората глава обвинява същия виновник в покровителстване на тероризма, следващата вероятно ще гласи, че Грузия разработва химическо и ядрено оръжие", коментира Бокерия пред журналисти.
Загриженост от изявленията на премиера изрази и президентът на страната Михаил Саакашвили.
В грузинските медии наскоро се появиха публикации, позоваващи се на документи от контраразузнаването, според които грузинската организация "Кавказский фонд" през лятото на 2012 г. е провела семинари за млади жители на прикавказките републики, в част от които е участвал Тамерлан Царнаев, един от заподозрените за атентатите в Бостън. Грузинското МВР твърди, че информацията е невярна и че Царнаев никога не е влизал в страната.
БГНЕС
Най-четени статии:
-
Загубите за седмица на украинските въоръжени сили в зоната на…
-
Руска щурмова група извърши атака срещу укрепен пункт на украинските…
-
Какъв сигнал изпрати украинската делегация към Русия на преговорите в…
-
Русия не се нуждае от демагогските признания на Владимир Зеленски…
-
Бившата посланичка на САЩ в Украйна Бриджит Бринк, която подаде…
-
Първият пряк руско-украински диалог за последните три години даде добри…
-
Френският президент Еманюел Макрон обвини италианския премиер Джорджа Мелони, че…
-
Израел разкритикува остро хуманитарния шеф на ООН Том Флечър за…
-
Кандидатът за президент на националистическата партия "Алианс за обединение на…
-
Сръбският президент Александър Вучич пристигна снощи в Ниш, където днес…
от нета
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Денят Ви приканва…
-
Шведският дипломат, арестуван през уикенда в Стокхолм по обвинения в…
-
Депутатът от Държавната дума Георгий Арапов изпрати предложение до министъра…
-
Президентът Доналд Тръмп използва свободното си време на борда на…
-
Голяма драма сполетя рок певицата Милена Славова. Тези дни тя…
-
Иск за почти 2 милиона лева обезщетение е пуснат към…
-
Част, която я има във всяка кола е изключително мръсна.…
-
Много от навиците, които извършваме ежедневно и които на пръв…
-
В света на нумерологията и древните вярвания съществува схващане, че…
-
Цените в малката потребителска кошница в България, съвсем необяснимо и…