В Индонезия пиян гол турист наби минувач с мотор и отиде на съд. Той може да получи до пет години затвор.
Уточнява се, че инцидентът е станал в ултраконсервативната провинция Ачех на индонезийския остров Симелуе.
23-годишният Бодхи Мани Рисби-Джоунс бил отседнал в местен хотел с приятел, за да карат сърф. В един от дните на почивката си той изпил бутилка водка, след което излязъл на улицата съблечен и започнал да буйства.
Очевидци отбелязват, че служителите на хотела се опитали да спрат нарушителя, но той ударил един от тях. По-късно той блъснал преминаващ мотоциклетист и след това хвърлил върху него собственото си превозно средство. Мъжът бил откаран в болница с тежки наранявания и с 50 шева.
Местните жители, които научили за това, едва не подпалили хотела, в който била отседнала Рисби-Джоунс, съобщи полицията.
„Той биеше почти всеки, когото срещнеше на улицата“, каза един от тях.
В провинция Ачех се спазват ислямските традиции, така че нарушителите могат да бъдат наказани под формата на публично бичуване. Ако туристът избере мярка за неотклонение по закон, го очаква лишаване от свобода, уточняват от полицията.