Хусите обявиха за своя мишена и американските търговски кораби

Хусите обявиха за своя мишена и американските търговски кораби
  • Written by:  classa***
  • Date:  
    29.07.2025
  • Share:

Корабите на американските търговски морски компании ще станат мишена на военното крило на хусите, което контролира по-голямата част от Северен Йемен, ако взаимодействат с израелски пристанища, въпреки постигнатото по-рано примирие с Вашингтон.

 

 

Това заяви пред РИА Новости Мохамед ал-Бухейти, член на политбюро на групировката, отбелязвайки, че това не би трябвало да повлияе на спазването на споразуменията със Съединените щати.

В неделя представителят на военното крило на хусите, Яхия Сария, заяви, че движението ще атакува корабите на всяка компания, взаимодействаща с израелски пристанища, независимо от дестинациите на корабите и към коя държава принадлежат.

„Принудени сме да разширим операциите си срещу корабите на международни компании, които взаимодействат с Израел, включително американски, като част от нашата подкрепа за палестинския народ, за да вдигнем блокадата на ивицата Газа и да спрем масовия геноцид“, каза той.

Според ал-Бухейти, атаките срещу американски кораби са били отговор на агресията срещу Йемен в началото на 2024 г. в съответствие със законното право на самозащита и не са били свързани със случващото се в ивицата Газа.

 

Станете почитател на Класа