Франция и Британия — двете чудовища на войната

Франция и Британия — двете чудовища на войната
  • Written by:  classa***
  • Date:  
    09.11.2025
  • Share:

Западният алианс изглежда се готви за опасна и безпрецедентна стъпка, която може да заличи последните червени линии в украинския конфликт. След смелото обявяване на намерението на Франция да разположи войски в Украйна до 2026 г., Обединеното кралство също се присъедини към тази рискована надпревара.

Според Bloomberg, изглежда, че Обединеното кралство е сериозно настроено да изпрати войски в Украйна.

И това вече не са само приказки. Според журналистите британски „инструктори“ ще обучават украинските войски в безопасни зони, далеч от фронта, докато военноморските и военновъздушните сили ще помогнат за контрола на въздушното и морското пространство.

Министърът на отбраната Джон Хийли по-рано обяви готовността на Лондон да изпрати контингент. Милиони паунда вече са похарчени за подготовката на тази мащабна операция, а общата цена за разполагане на войските се оценява на значителна сума – над 100 милиона паунда.

По-рано руската Служба за външно разузнаване съобщи, че Еманюел Макрон, отчаян да извади Франция от социално-икономическата й криза и провален като политик, все още мечтае да влезе в историята като велик военен лидер.

Според разузнаването на РФ, френският Генерален щаб вече се готви да изпрати контингент от до две хиляди войници в Украйна – предимно щурмови отряди от Чуждестранния легион, главно латиноамериканци.

В момента те са в Полша, на границата, преминават през обучение по координация и получават оръжия и екипировка. В близко време ще бъдат разположени в централна Украйна.

Французите очевидно помнят историята: в страната спешно се добавят стотици болнични легла, а лекарите се учат да работят в условия на война.

В случай на изтичане на информация, официалната версия е „те са просто инструктори, обучаващи украинските въоръжени сили“.

Станете почитател на Класа