Лондон се превръща в световна столица на олимпийските игри това лято. По тази причина британската столица става още по-атрактивна и за българските туристи. Какви са възможностите те да проследят на място олимпийската надпревара? На този въпрос отговаря Питър Воец, маркетинг мениджър на easyJet за Австрия, Швейцария и Източна Европа.
Г-н Воец, през това лято Лондон е олимпийска столица на юбилейните XXX Летни олимпийски игри. Какви са вашите очаквания за пътникопотока от България преди и в разгара на най-мащабното спортно събитие в света?
Наистина Лондон се превръща в световна столица на олимпийските игри това лято. Това, което можем да предложим на нашите клиенти от България, са изключително удобни ежедневни полети до Лондон и Манчестър от София седем пъти в седмицата. С нашата мрежа от дестинации летим до големи централноевропейски летища и създаваме удобни връзки за трансфери до централни локации. Полетите ни от София до летище „Гетуик“ в Лондон са много удобни и предпочитани от българите, които пътуват по работа или за почивка в английската столица. Кацайки на „Гетуик“, разстоянието от летището до центъра на Лондон (гара „Виктория стейшън“) и обратно е само 30 мин с влак, който се движи на интервали от 15 минути. За олимпийските игри отсега очакваме голям ръст на пътниците, пътуващи между България и Великобритания.
Планирате ли повече полети от София до Лондон и Манчестър в този период? В Лондон ще се проведат основните олимпийски състезания, а в Манчестър ще се изиграят футболните състезания за мъже и жени.
Обмисляме възможностите за увеличаване на честотите на двете дестинации, но все още сме в процес на планиране и анализи. По всяка вероятност както тази зима, и през лятото на 2012 г. ще използваме по-голям самолет „Еърбъс А320“ със 180 места, за да предоставяме повече места на полет. И двете дестинации се ползват изключително много от българските пътници, защото Манчестър освен с футболните си достойнства осигурява много удобни връзки за Централна и Северна Англия, където живеят, работят и учат много българи. Но освен тях имаме много силна мрежа от английски дестинации, като Лондон, Манчестър и Ливърпул, които се свързват с всички големи европейски точки на континента. На 26 март откриваме нашата най-нова база „Лондон Саутенд“, откъдето започваме всекидневни полети до Амстердам, Барселона, Ибиса, Палма де Майорка, Малага, Аликанте, Белфаст. Пак в края на март откриваме нови дестинации от летище „Лондон Лутън“ до исландската столица Рейкявик, до Корфу и Крит, а от „Лондон Гетуик“ откриваме полети до Фуертевентура (Испания), Кефалония (Гърция) и италианския град Бари.
През 2012 г. ще засилим нашите бизнес дестинации, като увеличаваме честоти по ключови направления като Милано (Малпенса и Линате), Единбург, Глазгоу, Амстердам и Мадрид. Само от Лондон до Амстердам ще летим 14 пъти дневно, което прави полет на всеки 1,7 часа – нещо изключително с оглед на възможностите, които искаме да създадем за нашите бизнес клиенти, пътуващи между две от най-големите бизнес точки в Европа.
На 3 юни стартираме полети от най-новото германско летище „Берлин Бранденбург“ до Великобритания, Гърция, Испания, Швейцария Белгия, Италия, Унгария, Франция, Хърватска. Така че с плановете ни за 2012 година искаме да предложим много нови удобни възможности за пътуване в цяла Европа - както за посещение на олимпийските игри в Лондон, така и за туристически пътувания.
Планирате ли партньорства с големи спортни организации за олимпийските игри, бидейки един от най-големите авиопревозвачи в Европа? Да, отворени сме към инициативи и нови партньорства със спортни организации, защото предлагаме изключително удобни възможности за пътуване от София до Лондон и Манчестър.
Най-четени статии:
-
Премиерът на Швеция Улф Кристерсон заяви, че хомосексуалистите във Въоръжените…
-
Реакцията на президента на САЩ Доналд Тръмп на агресивните изявления на бившия…
-
Бившата руска военна групировка „Вагнер“, чиито бойци воюваха на територията…
-
Всяко военно укрепване на Турция е укрепване на блока НАТО…
-
Мъртвороденият Договор за конвенционалните въоръжени сили в Европа отдавна се…
-
На срещата на Валаам, лидерите на Русия и Беларус дадоха…
-
Белград съобщава за задържане на бивш министър и още петима…
-
Руската армия неумолимо увеличава темпото на настъплението си: през юли…
-
Ситуацията между Русия и Азербайджан продължава да ескалира. Анализатори допускат,…
-
Руски военни щурмуваха бункера, в който се помещаваше командването на…
от нета
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Днес ви тегли…
-
На полуостров Камчатка започна изригването на вулкана Крашенинников, съобщи регионалният…
-
Изследване на Microsoft очертава над 200 професии, които са изложени…
-
Криско подлуди интернет пространството с култов проект. Рапърът и продуцент…
-
American Eagle публикува официално изявление, след като новата рекламна кампания…
-
Николета Лозанова за пореден път прикова погледите на своите 845…
-
Земетресението, което разтърси Камчатка на 30 юли 2025 г., изглеждаше…
-
От началото на тази година у нас са се родили…
-
Попфолк фурията Ебануела отново прикова всички погледи – но този…
-
Певицата Рут Колева изригна в социалните мрежи с остро послание…