Бербатов скаран с Мартин Йол

Голмайсторът на английския „Тотнъм“ за миналия сезон Димитър Бербатов е влязъл в конфликт с треньора в клубния си отбор „Тотнъм“ Мартин Йол, твърдят медии на Острова.
Голмайсторът на английския „Тотнъм“ за миналия сезон Димитър Бербатов е влязъл в конфликт с треньора в клубния си отбор „Тотнъм“ Мартин Йол, твърдят медии на Острова. Причината е, че българинът остана резерва при гостуването на тима си на кипърския „Анортозис“ за първия мач от първия кръг в турнира за Купата на УЕФА. Англичаните победиха с 6:1 с два гола на Джърмейн Дефоу и по един на Кабул, Доусън, Кийн и Дарън Бент. След срещата Бербатов е бил видимо много ядосан, но е отказал коментар. Според свидетели той и наставникът му не си говорели и се държали настрана един от друг. „Може да кажете, че Бербатов започва слабо винаги. Но според мен не е проблем, че вкарват другите футболисти, а не само нападателите. Това се случва в нашия отбор този сезон. Според мен е радващ фактът, че защитници и халфове реализират попадения”, обясни ситуацията Мартин Йол. За разрив между двамата се говори от няколко месеца и дори някои издания спекулираха с новината, че Йол може да бъде уволнен заради Митко. От началото на сезона в Англия обаче Бербо е вкарал само един гол в пет мача. Оправдание за тази му „суша“ дори самият треньор търси във факта, че българинът е започнал по този начин и миналата година. Докато разгромната победа на „шпорите“ не бе голяма изненада, то някои други отбори, като „Болтън“, „Динамо“ (Букурещ) и „Евъртън“, допуснаха такива в четвъртък вечер. За неочаквана не може да се смята загубата у дома на финландския „Тампере“, който отстрани българския „Левски“ от Шампионската лига. Фините паднаха 2:3 от френския „Бордо“. Мачът се превърна в истинска драма, след като домакините водиха в резултата до 90-ата минута. „Тампере“ започна с надмощие срещата и още в 7-ата минута поведе в резултата с гол на Вис. До края на полувремето двата тима си размениха добри атаки, но резултатът се запази. Второто полувреме започна ужасяващо за домакините. В 47-ата минута отборът на „Бордо“ изравни с гол на Кавенаги. Домакините реагираха като ужилени и натиснаха своя съперник. Този натиск даде резултат в 68-ата минута, когато Петреску отново изведе „Тампере“ напред в резултата. Всичко изглеждаше, че отива на победа за финландците, но футболистите на „Бордо“ успяха да измъкнат победата. Първо, в 89-ата минута Мику изравни, а само минута по-късно Кавенаги отбеляза втория си гол в мача, с което дари победата на „Бордо“ с 3:2. Два от английските тимове също се изложиха. „Евертън“ се изложи у дома си 1:1 срещу харковския „Металист“. Възпитаниците на треньора Дейвид Мойс не успяха да победят, въпреки че доиграха мача с двама души повече. Нападателят на тима Андрю Джонсън пък пропиля две дузпи. „Евертън“ успя да поведе в резултата с гол на защитника Лескът в 23-ата минута. В 70-ата минута реферът на двубоя отсъди дузпа в полза на домакините и в същото време отстрани от игра бранителя Ганчарчич. Зад топката застана Джонсън, който бе точен, но съдията нареди наказателният удар да бъде повторен, при което стражът на гостите успя да избие топката. Само осем минути по-късно при една от редките атаки на „Металист“ Зезе се озова очи в очи със стража на домакините Веселс и не сгреши за 1:1. Минута преди края “карамелите” получиха правото да изпълнят втора дузпа, която Джонсън отново пропиля. За нарушението в наказателното поле Бабич бе отстранен от игра. В Скопие пък македонският вицешампион „Работнички“ изпусна победата срещу „Болтън“ за шест минути. За домакините откри Неманя Милисавлевич в 53-ата минута и когато всички очакваха изненадваща победа за домакините, Абдулайе Мейте изравни в 84-ата минута. Голяма излагация допуснаха и играчите на „Динамо“ (Букурещ), които на собствения си стадион паднаха с 1:2 от неизвестните шведи от „Елфсборг“. Срещата започна отлично за „червените кучета” и след 10 минути те водеха с гол на Никулеску. Шведите не се отчаяха и чрез Кийни отбелязаха два гола до края на полувремето в 11-ата и 21-вата, което почти сигурно реши крайния победител в двубоя.