ЦСКА си тръгна от Тулуза със скучното, но оптимистично 0:0

Футболистите на ЦСКА постигнаха много добър турнирен резултат при гостуването си на предварително сочения за фаворит „Тулуза“. Нулевото равенство, с което „армейците“ си тръгнаха от Франция, оставя отлични перспективи пред тях за реванша в София, където при победа те ще се класират за груповата фаза на турнира за купата на УЕФА.
Виктор Червенков Футболистите на ЦСКА постигнаха много добър турнирен резултат при гостуването си на предварително сочения за фаворит „Тулуза“. Нулевото равенство, с което „армейците“ си тръгнаха от Франция, оставя отлични перспективи пред тях за реванша в София, където при победа те ще се класират за груповата фаза на турнира за купата на УЕФА. С оглед на показаното в четвъртък вечер обаче е трудно да се прогнозира кой от двата отбора ще излезе с успех от първия кръг на състезанието. На стадион „Мунисипал“ „Тулуза“ и ЦСКА направиха един определено непривлекателен мач, в който не бе създадено нито едно чисто голово положение. Най-близо до попадение бе българският тим, когато в 64-тата минута след центриране на |Кабус Александър Тунчев с глава обърна топката към далечния ъгъл, но кълбото премина на трийсетина сантиметра покрай гредата. Нещото, за което заслужават поздравления „армейците“ и в което определено успяха, бе рушенето на играта на съперника. Футболистите в „червени“ фланелки наложиха агресивна преса още от противниковата половина и бяха на ниво в единоборствата. До почивката ЦСКА дори доминираше в определени периоди от играта. През второто полувреме „Тулуза“ се настани по-трайно в половината на „армейците“, но така и не успя да застраши сериозно вратата на Ивайло Петров. Причините за това бяха в добре организираната отбрана на ЦСКА и факта, че изненадващо до края на мача френският тим не си позволи лукса да атакува по-масирано. На предни позиции действаха двама, максимум трима играчи. Така закономерно срещата завърши без голове, а „Тулуза“ остави впечатлението, че е доста посредствен отбор. След края на срещата старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов бе доволен от постигнатия резултат. "Резултатът ни дава предимство. Имаме всички шансове за реванша, където с подкрепата на нашата публика трябва да спечелим и да се класираме напред. Играхме безупречно в тактическо отношение. Имахме и голямо желание да вкараме гол, но за съжаление в нападение бяхме плахи. Това е нормално, като се има предвид, че някои играчи имат по само 2 мача за Купата на УЕФА", каза Стойчо Младенов. Старши треньорът на „Тулуза“ Ели Боп заяви от своя страна, че след нулевото равенство в първия мач все още нищо не е решено. "Българският отбор играеше много добре в защита, след което умело контраатакуваше. Направихме силен мач срещу „Марсилия“ през уикенда и логично сега не се представихме в най-добрата си светлина. През първото полувреме играхме доста под възможностите си. След почивката бяхме по-добри, но не успяхме да вкараме гол. Добрата новина за нас от този мач е, че не допуснахме съперникът ни да отбележи. Видя се, че ЦСКА е опитен отбор, който много умело бавеше играта. Все още нищо не е решено", каза Боп. Докато ЦСКА запази много добри шансове за класиране в групите на турнира на УЕФА, тези на „Локомотив“ (Сф) вече са сведени до минимум след домакинската му загуба с 1:3 от друг френски тим – „Рен“. Гостите откриха резултата в 39-ата минута чрез Льороа, който направи безпомощен Голубович, след като вратарят преди това спаси на два пъти голови удари. „Локо“ изравни в 51-вата минута след добро изпълнение на Марчо Дафчев от пряк свободен удар. В 75-ата минута Шейру се възползва от неориентираността на „червено-черните“ бранители и направи 1:2. С второто си попадение в мача в последните секунди Льороа фиксира крайното 1:3.