Мартин Петров спаси „Манчестър Сити“ с два гола

Националният ни нападател Мартин Петров се превърна в спасител за своя „Манчестър Сити“ при гостуването на „Фулъм“ в мач от английската Висша лига. Българинът вкара два гола за равенството 3:3, а отборът му можеше и да загуби заради много слабата игра в защита.
Георги Иванов Националният ни нападател Мартин Петров се превърна в спасител за своя „Манчестър Сити“ при гостуването на „Фулъм“ в мач от английската Висша лига. Българинът вкара два гола за равенството 3:3, а отборът му можеше и да загуби заради много слабата игра в защита. Домакините откриха резултата с гол на Дейвис в 14-ата минута, а Марто успя да изравни в 37-ата, след като с отличен пробив по левия фланг преодоля бранителите на домакините и матира вратаря. През втората част тимът на „Фулъм“ отново поведе с гол на Буаза в 48-ата минута на срещата. Емил Мпенза отново възстанови равенството за 2:2 в 50-ата минута на двубоя. Възпитаниците на Свен-Горан Ериксон поведоха с ново попадение на Петров, който реализира в 60-ата минута. Все пак домакините стигнаха до точката с попадение в 75-ата минута на Дани Мърфи. След мача местните медии коментираха, че българинът е спасил честта на треньора си. Вестник „Таймс“ припомня, че треньорът на „гражданите“ бра голям срам преди две години, когато бе начело на националния отбор на Англия и загуби в Белфаст срещу селекцията на Северна Ирландия. „Тогава Ериксон преживя най-големия позор в кариерата си - загуба като гост срещу водения от Лори Санчес тим в световна квалификация. Снощи срещу „Фулъм“ на същия този Санчес шведът бе на път отново да бъде унизен, но го спасиха изригванията на индивидуалното майсторство на Мартин Петров“, пише изданието. „Мач с 6 гола винаги е забавен за зрителите, но на мен не ми беше забавно да гледам какви ги върши нашата отбрана“, заяви след мача Ериксон. В навечерието на двубоя пък колегата му Лори Санчес разкри, че през лятото е бил на път да привлече Мартин Петров, но високите финансови претенции на българина го разубедили. „Много съм радостен, че вкарах тези два гола. Изпуснахме победата, но не трябва да бъдем максималисти. Заслугата е не само моя, но и на моите колеги. Надявам се в другите мачове да имам такъв шанс и късмет, но и отборът да побеждава. Нормално е да ми трябва малко аклиматизация, но не само на мен, а и на моите съотборници”, сподели българският футболист на „Сити“ пред „Гонг“. Вчера стана ясно и че нападателят на „Тотнъм“ и английския национален отбор Джърмейн Дефоу е бил изваден от групата за днешния мач на „шпорите“ с „Болтън“ по настояване лично на клубния президент Даниел Леви. По този начин ръководството на „Тотнъм“ иска да принуди играча да удължи договора си с клуба, за да не си тръгне догодина без пари от стадион "Уайт Харт Лейн". За тази цел Леви е заповядал на мениджъра на тима Мартин Йол да не разчита повече на Дефоу, който в четвъртък отбеляза два гола при победата на „Тотнъм“ с 6:1 над „Анортозис“ в турнира за Купата на УЕФА. В отсъствието на Дефоу титуляри срещу „Болтън“ ще бъдат Роби Кийн и Димитър Бербатов, а скъпото ново попълнение Дарън Бент ще остане резерва според изданието. Отборът на „Чарлтън“, където играе Светослав Тодоров, победи с 2:0 гостуващия „Лестър“ на Радостин Кишишев с 2:0. Тодоров обаче не се появи в игра, въпреки че бе записан сред резервите. Защитникът Кишишев пък се появи на терена след почивката. Българският национал замени колебливо представящия се Хюм. Домакините тотално превъзхождаха „Лестър“ и дадоха сериозна заявка за класиране във Висшата лига. Победата изкачи „Чарлтън“ на втора позиция в Чемпиъншип.