Законът за етажната собственост в сегашния си вид е неработещ и има нужда от промени, с които да се насърчат хората да кандидатстват за средства, с които да санират жилищата си. От началото на 2011 г. на разположение за това ще са 40 млн. евро ресурс от оперативна програма „Регионално развитие“. Затова през март предстои да се проведе дискусия, на която да се набележат основните проблеми и промените, които са необходими. Тогава най-вероятно ще стане ясно дали и как сдружение може да се формира без всички живеещи в сградата да са съгласни.
“Засега има само един такъв случай, в който съсобствениците са се събрали, подготвили са проект, най-вероятно чрез консултантска фирма, кандидатствали са и са били одобрени“, обясни за „Класа“ Николай Пехливанов, зам.-председател на регионалната комисия в парламента.
За да не загубим 40 млн. евро от оперативна програма „Регионално развитие“, трябва да се даде възможност на общините да кандидатстват, а те от своя страна да разпределят средствата.
Изискванията сега за 100% съгласие на съсобствениците и сдружение, регистрирано в общината, на този етап са неизпълними. Според действащия закон обаче в момента това е единственият начин да се санира цяла жилищна кооперация с безвъзмездна помощ от ЕК.
Най-четени статии:
-
Заможни французи изнасят богатството си в „безопасни“ страни като Люксембург…
-
Палестинското движение Хамас отговори на обвиненията на САЩ за нарушаване…
-
Предвидено е скоро Владимир Путин и Доналд Тръмп да проведат…
-
Русия нанесе нови въздушни атаки срещу Украйна тази нощ. Ударите…
-
Заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев заяви,…
-
Статия с това заглавие отбелязва, че само за една седмица…
-
Няма да публикувам цялата „разследваща“ статия на France24 тук, но…
-
Предстоящата среща между Владимир Путин и Доналд Тръмп сериозно разтърси…
-
„Доналд Тръмп беше в много лошо настроение“, каза украинският президент…
-
Доналд Тръмп размахваше ракети „Томахоук“ пред Киев като морков пред…
от нета
-
"Джанан има психически проблеми. При един скандал ми счупи две…
-
Бела Хадид обясни защо финалното ѝ дефиле на Victoria's Secret…
-
Най-престижният конкурс за красота в света отново избра Тайланд за…
-
Дуа Липа е кралицата на тенденциите в маникюра. За последния…
-
Турската телевизионна индустрия превърна редица актьори в истински звезди –…
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Неделя може…
-
И тази година град Елена отново ще се превърне в кулинарната…
-
Историята на двегодишния Оливер Щауб звучи като сценарий за филм,…
-
Много животни са допринесли за изследването на Космоса. Discover Wildlife…
-
В Лондон една нестандартна идея набира огромна популярност. Замисляли ли…