Пред пускането на магистрала „Люлин“ стои поредната пречка - неизпълнените задължения на изпълнителя към живеещите хора в района на аутобана. В началото на миналия месец жителите на Голямо Бучино протестираха срещу турската фирма „Мапа Дженгиз“, която строи пътя, защото не им бяха изплатили обезщетенията за имотите. След това пътната агенция организира тристранна среща, на която този проблем бе решен. Но останаха други, които все още не се дискутират, а аутобанът трябва да бъде пуснат в експлоатация на 15 май.
Не е започнало например възстановяването на разрушената пътна инфраструктура по време на строителството. Когато засегнатото общество се бунтуваше срещу това, от Агенция „Пътна ифраструктура“ подкрепиха исканията, но казаха, че не носят отговорност, защото това е задължение на изпълнителя. Тяхната работа обаче е да контролират този строител, което означава, че и агенцията носи отговорност.
А може би поетите задължения според подписания договор не респектират много турския изпълнител. Дано поне заканата на Бойко Борисов, „че ще е най-големият им кошмар, щом не си изпълняват ангажиментите“, да има респектиращ ефект и макар със закъснение да ги изпълнят.
Най-четени статии:
-
Ръководството на Европейския съюз е в недоумение: Брюксел не знае…
-
Украйна няма да капитулира, но ще стигне до такова състояние,…
-
Либералната демокрация в Европа е на ръба на краха …
-
Руските войски контролират голяма част от Красноармейск, заяви главата на…
-
Битката за Красноармейск навлезе в последния си „акт“, съобщава SZ.…
-
Владимир Зеленски, а не Русия, е главният враг на Украйна…
-
В Украйна наскоро се похвалиха колко сериозно се отнасят управляващите…
-
Павлоград скоро ще се превърне в поредния Артьомовск, пише репортерът…
-
Те доброволно се предадоха, преминаха през проверка и поредица от…
-
Мъжът, обвинен в убийството на бившия японски премиер Шиндзо Абе…
от нета
-
За някои тя винаги ще си остане Вивиан от „Хубава…
-
Съединените щати коронясаха най-красивата си жена: 23-годишната Одри Екерт от…
-
Оксана Желяпова е първата бесарабска българка от Молдова, носителка на…
-
Значи, големи сте гадове! Какво толкова видяхте? Някакъв…
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Въпросът дали жените се възбуждат от мъже с власт е…
-
Стотици излязоха на протест срещу певеца на Rammstein Тил Линдеман…
-
През 2017 г. се състоя премиерата на филмовата адаптация на…
-
Американски и японски физици обединиха резултатите от два мащабни експеримента (NOvA и…
-
Oбeдинeнитe apaбcĸи eмиpcтвa cтapтиpaт пpoeĸт зa изгpaждaнeтo нa жилищeн ĸoмплeĸc…
