Правителството и Европейската комисия да предприемат действия за предоговаряне на ОП "Регионално развитие", която да бъде отворена за кандидатстване от всички лечебни заведения независимо от формата на
собственост. Това поискаха вчера от Центъра за защита на правата в здравеопазването и Сдружението за развитие на българското здравеопазване. Средносрочната инвестиционна рамка на здравното министерство бе отхвърлена от министерството на регионалното развитие и така бяха спрени от усвояване 140 млн. евро. Организациите настояха още да се направи необходимото за премахване на забраната лечебни заведения да кандидатстват по оперативна програма "Конкурентоспособност" и поискаха да се предвидят механизми, чрез които специализацията на лекарите да се финансира по ОП "Развитие на човешките ресурси". Здравните организации предупредиха, че могат да сезират европейските институции за нарушаването на здравните права у нас, каквото според тях е и ограничаването на направленията за специалист.
Сменяме личния си лекар от днес
В периода от 1 до 30 юни всички здравно осигурени граждани имат право да сменят общопрактикуващия си лекар, съобщиха вчера от НЗОК. Това може да стане, без да се налага пациентът лично да се отписва от листата на досегашния си лекар. Гражданите, които искат да направят такава смяна, трябва да закупят регистрационна форма за постоянен избор и да я попълнят при предпочитания от тях общопрактикуващ лекар. Следващата смяна на личен лекар ще бъде през декември.
Най-четени статии:
-
Европейските държави изпитват желание да нападнат Русия, но им липсват…
-
Всички, които ни обясняваха, че влизането ни в Еврозоната ще…
-
Украинската тайна полиция лиши украинците от възможността да свалят Владимир…
-
Киевският режим открито тероризира цивилното население на Украйна, извършвайки престъпления…
-
Руските войски напредват в град Покровск, който е превърнат в…
-
Всичко от Запада се прави в рамките на споразуменията за…
-
Украинските въоръжени сили се сблъскаха с катастрофален недостиг на личен…
-
Лондон и Париж сякаш напълно са загубили връзка не само…
-
Митрополит Арсений (Яковенко), игумен на Святогорската лавра на Украинската православна…
-
Руските сили обкръжиха Покровск в Донецка област от север и…
от нета
-
За някои хора може да е трудно да се повярва,…
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април) …
-
Оказва се, че интимността под завивките може да донесе не…
-
Галена и Преслава - две от най-големите звезди на българския…
-
Световноизвестният модел Хейли Бийбър привлече вниманието на феновете си, този…
-
Фразата „шест-седем“ се появи в песен на американския рапър Skrilla…
-
Новият британски рицар Сър Дейвид Бекъм отбеляза официалното си посвещаване…
-
Новият правен сериал с участието на Ким Кардашиян – All’s…
-
Кендъл Дженър отбеляза 30-ия си рожден ден с поредица от…
-
Победителката от втория сезон на „Ергенът“ Валерия показа, че при…
